Martyna wygrywa w dogrywce

Martyna wygrywa w dogrywce
Dopiero dogrywka zadecydowała o tym, kto zwycięży w zawodach Sierra PGA Polska Trophy, które wczoraj zakończyły się w Trójmieście na Sierra Golf Club.
Po pierwszym dniu na prowadzeniu była Martyna Mierzwa i Martyn Proctor z jednym uderzeniem przewagi do Mateusza Jędrzejczyka. To właśnie ta trójka wspólnie wystartowała w lider flighcie ostatniego dnia zawodów.
Rywalizacja pomiędzy nimi trwała aż do 18 dołka. Pierwsze dziewięć dołków Mateusza było wolne od bogeyów, za to z dwoma birdie. Martyna zagrała jedno birde, więc po pierwszej dziewiątce w klasyfikacji generalnej mieli identyczny rezultat. Martyn Proctor natomiast zagrał trzy bogeye i jedno birdie, przez co miał trzy uderzenia straty do liderów.
Druga dziewiątka wyeliminowała Proctora z walki o zwycięstwo. Martyna i Mateusz natomiast nadal szli równo, na birdie Mateusza Martyna odpowiedziała birdie, poza tym obojgu przydarzyły się bogeye – tym samym zakończyli turniej z wynikiem 144 uderzeń. O zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka, podobnie jak na pierwszym turnieju z serii PGA Polska, gdzie par Martyny zadecydował o jej wygranej. Był to pierwszy turniej Martyny Mierzwy w roli zawodowca, który okazał się sporym sukcesem.
Spośród amatorów najlepiej poradził sobie junior, reprezentant kadry narodowej Michał Karczmarczyk, który po dwóch dniach zawodów uzyskał 150 uderzeń. Michał w klasyfikacji generalnej jest na szóstym miejscu. Druga pozycja należy do Tomka Gajewskiego, a trzecia do Oksany Wojtkiewicz. Oksana została nagrodzona również jako najlepsza kobieta turnieju. Najlepszym juniorem został natomiast Jan Grzegorek.
W klasyfikacji stroke play netto wśród hcp 0-18,4 pierwsza lokata należy do Marka Więcka, który wyprzedził Ryszarda Lesińskiego o 4 uderzenia. Na trzecim miejscu znalazł się Bartosz Brzoska. W klasyfikacji stroke play netto 18,5-30 pierwsze miejsce zajął Jacek Trzesiński.