Sałuda w czołówce

Sałuda w czołówce na Deutche Bank Polish Masters

Dzisiaj odbyła się pierwsza runda turnieju Deutsche Bank Polish Masters. Prowadzi Dawid Law z wynikiem -5. Tylko dwa uderzenia straty do lidera ma reprezentant PGA Polska Maksymilian Sałuda.

Maks z łącznym rezultatem 69 uderzeń (trzeci wynik dnia) znajduje się na siódmej pozycji. „Nie gram na wynik. Bardzo przyjemnie się gra bez oczekiwań, przynajmniej w moim wydaniu. Grasz to uderzenie, które jest najbardziej istotne w danym momencie. Będę się tego trzymał również jutro”, powiedział Maks po rundzie. „Pole jest bardziej suche niż było wczoraj, ale flagi są umiejscowione w trudnych miejscach – na rogach greenów, przy breakach, więc trzeba było się mocno napocić, aby dobrze puttować. Dzisiaj ten element gry wychodził mi bardzo dobrze i to był klucz do niezłego wyniku. Jutro mam podobne nastawienie i co los przyniesie zobaczymy za dwa dni na ceremonii rozdania nagród.”, dodał Sałuda.

Dwa uderzenia mniej ma lider – Szkot Dawid Law, który zanotował 67 strzałów. Law już po raz drugi w tym roku odwiedził Polskę .W lipcu startował w Lotos Polish Open, gdzie zajął pozycję 10. Na zawodowstwo przeszedł dwa lata temu. Jest to jednak jego debiutancki sezon w lidze Pro Golf Tour, i trzeba dodać, ten debiut jest bardzo udany. Dawid Law wygrał w styczniu w Sueno Dunek Classic w Turcji, a także kilka razy znalazł się w top 10. Law jest na 6. pozycji w rankingu Order of Merit Pro Golf Tour, a to właśnie najlepsza szóstka kwalifikuje się do Challange Tour. „Grałem dzisiaj dobrze, było nieco wietrznie ale miałem dobrą grę na tee i na greenach, dzięki czemu zaoszczędziłem kilka puttów. Myślę, że to jest trudne pole, przy okazji ma fantastyczne warunki, infrastrukturę, jest piękne i cieszę się, że mogę tu być. Jestem na ostatniej pozycji kwalifikującej do Challenge Tour , wiec ten turniej jest dla mnie bardzo ważny. Muszę być cierpliwy i skupiony, aby utrzymać wynik. Jutro mam zamiar grać spokojnie i być cierpliwym. Nie zawsze wszystko się układa po naszej myśli ale musisz wykonywać kolejne uderzenia, aby na koniec dnia zejść z pola z dobrym rezultatem” dodał Szkot.

Na drugiej pozycji z wynikiem czterech uderzeń poniżej par znajduje się piątka zawodników Johannes Steiner, Darren Wright, Marcel Schneider, Dennis Küpper i Ken Benz.
Steiner rozpoczął rundę kiepsko, bo od dwóch bogeyów, potem jednak było o wiele lepiej, zanotował 3 birdie z rzędu (łącznie zapisał ich siedem). „Lubię to pole, jest wymagające. Nie zacząłem dzisiaj zbyt dobrze więc jestem zadowolony z rezultatu 69. Juro będę grał tak jak dzisiaj, część dołków agresywnie, część spokojnie w zależności od warunków”, powiedział Steiner.

Lokalny Pro Alex Smith zagrał na par pola i znajduje się na pozycji 25. Najlepszy polski amator w turnieju Jan jr Szmidt zagrał na +2. Pośród zawodowców reprezentujących Polskę trzy uderzenia powyżej par i pozycję 49. zajął Jakub Ossowski, jedno uderzenie więcej ma Kamil Chojnicki. Piotr Ragankiewicz natomiast jest na +6.