Sezon golfowy w Amber Baltic rozpoczęty!

Na starcie w turnieju inaugurującym sezon golfowy w Amber Baltic, zjawiło się 40 graczy. Piękna pogoda sprawiła, że humory dopisywały ( przynajmniej przed startem :)) Na polu oprócz golfa królowały biegi przełajowe. Młodzież, “vipowie” i publiczność bawili się świetnie, ale czy golfiści? Połączenie biegów i golfa było dobrym pomysłem, na promocję sportowego trybu życia. Jednak harmider panujący przy okazji Mistrzostw Polski Juniorów w przełajach skutecznie przeszkadzał w skupieniu się, przyzwyczajonym w końcu do spokoju i ciszy, golfistom. Jestem Pełen podziwu dla prowadzącego imprezę Romana Toboła, trzeba mieć nie lada gadane, by tyle godzin bez przerwy “mówić”. Nawet na najodleglejszych dołkach byliśmy “na bieżąco”, słyszeliśmy doskonale kto prowadzi i wiedzieliśmy także, że dziewczyny są już po wizycie u kosmetyczki (sic!). Zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego, bo mogliśmy zaobserwować wzmożoną aktywność “politycznych spadochroniarzy”, bieg zaszczyciło kilku polityków a sam Gaetano Dario Rosati (kandydat z okręgu Nr 13 – Zachodniopomorskie, Lubuskie) nawet pobiegł!
Podsumowując, możemy napisać, że sezon na kołczewskim polu rozpoczęto festynem i dobrze! Nie zabrakło także agitatorów słynnej “działki 89” którzy powoli stają się stałym elementem turniejowym, do którego będziemy się chyba musieli już przyzwyczaić. Przy okazji, dołek ósmy gramy znów tak jak dawniej, czyli po staremu. Niestety widać, że ucierpiał on podczas aneksji działki przez Jelonków. Green mamy nadzieję wkrótce dojdzie do siebie, a farway zarośnie. Najgorzej wygląda tee dołka 9, ale i tutaj jak mniemamy natura zrobi swoje.
Turniej, w głównej klasyfikacji brutto, wygrał Michał Kasprowicz z Poznania z rewelacyjnym wynikiem 73(+1). W klasyfikacji stableford netto najlepszy był Andrzej Szmit z Gorzowa 35 pkt, który wyprzedził szczecinianina Roberta Piesika i reprezentanta gospodarzy Witolda Zielińskiego (obaj również po 35 pkt stb)
Ceremonię wręczenia nagród poprowadził nowy w tym sezonie Pro – Jerzy Dutczak.

Zobacz zdjęcia z turnieju

Zobacz film z turnieju