Ashenden najlepszy!

Ashenden najlepszy!
Ian Ashenden zwyciężył w Sierra PGA Polska Trophy z serii LOTOS PGA Polska Tour. 141 uderzeń to wynik, który wystarczył, aby pokonać wszystkich zawodowców jak i amatorów.
Ian po wczorajszej rundzie był na drugim miejscu, zagrał 71 uderzeń, dzisiaj poprawił się o jedno uderzenie. „Chciałem po prostu uderzać piłkę najprościej jak to tylko możliwe. Jeśli nie uderzasz prosto na tym polu, nie możesz uzyskać dobrego rezultatu. Grałem tu w zeszłym roku i gdy zszedłem z pola dowiedziałem się, że na cztery dołki do końca miałem sześć uderzeń przewagi, a przegrałem turniej jednym uderzeniem. Przez cały rok myślałem tylko o tym i chciałem wygrać ten turniej bardziej niż jakikolwiek inny. Jestem bardziej szczęśliwy, że wygrałem te zawody niż dwa wcześniejsze turnieje.”, powiedział Ian Ashenden.
Drugie miejsce w zawodach zajął pochodzący z Czech Stanislav Matus, który dzisiaj miał najlepszą rundę dnia – 69 uderzeń. Matus grał już w Polsce na turnieju Gradi Invitational, gdzie przegrał ze swoim rodakiem Alesem Korinkiem w dogrywce. Tym razem był lepszy od Korinka, który ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu wśród Pro. Trzecia lokata należy do Martina Proctora, który wczoraj zagrał na par a dzisiaj na -1.
„Standard turniejów cały czas się podnosi. Wyniki są lepsze, wygrywają w tym roku rezultaty poniżej par, juniorzy zaczynają grać naprawdę dobrze . Dzisiaj rano co najmniej 10 zawodników mogło wygrać ten turniej, co oznacza, że poziom rywalizacji się podnosi.”, skomentował zawody Ian Ashenden.
Najlepszym wśród amatorów został Jan jr Szmidt, który po wczorajszej najlepszej rundzie dnia (69 uderzeń), zagrał dzisiaj 77 uderzeń. Łącznie zakończył turniej z rezultatem 146 uderzeń, dwa powyżej par. Drugie miejsce należy do Tomasza Pulsakowskiego, uzyskał on rezultat 154 uderzenia i countbackiem zwyciężył z Tomaszem Gajewskim.
W klasyfikacji stroke play netto pierwsza lokata należy do Maksymiliana Białego. Drugi był Mikołaj Geritz, a trzeci Filip Kowalski. Najlepszym juniorem w stroke play brutto był Jakub Dymecki , a netto Marcel Benbenek.
Najlepszą kobietą w kategorii brutto została Oksana Wojtkiewicz, a w kategorii netto Ute Kisielewski.
Dodatkowo nagrodzono Pro w kategoriach trenerskich. Najlepszym Golf Instructorem został Jakub Ufnal, a Qualified Golf Instructorem Robert Sokołowicz, wśród Fully Qualified Golf Professional nagrodzony został Ian Ashenden.  A.M.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl