Binowo Park Golf Club Klubowym Mistrzem Polski.

Drużyna Binowo Park Golf Club A zwyciężyła w turnieju Citi Handlowy Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W finale juniorzy pokonali drużynę Tokary Golf Club 3:1 – Binowo prowadziło trzema dołkami na jeden dołek przed końcem.

Juniorzy Binowo Park Golf Club: Dorota Zalewska, Szymon Olszewski i Jacek Stankiewicz okazali się najlepsi spośród wszystkich polskich drużyn juniorskich. Wymagającymi przeciwnikami w finałowym meczu okazali się golfiści z Tokary Golf Club: Maria Żrodowska, Jakub Dymecki i Filip Kowalski. Rywalizacja i napięcie towarzyszyły graczom do przedostatniego dołka, na którym Dorota Zalewska zakończyła mecz puttem z 8 metrów wbijając piłkę do dołka.

Najbardziej zacięta walka toczyła się o brązowe medale pomiędzy Tyskim Klubem Golfowym w składzie: Julia Korus, Sylwia Dobrowolska, Kacper Korus i Binowo Park Golf Club B (Jakub Gąsienica Ciułacz, Filip Góra, Michał Tutko). Zwycięzcę tego meczu wyłonił dopiero 3 dołek dogrywki, na którym lepsi okazali się golfiści z Tych.

Dobra dyspozycja juniorów z Binowo Park Golf Club możliwa była dzięki programowi „Olimpijska Ścieżka”, który wspierany jest przez Grupę Azoty S.A. i Żeglugę Polską S.A.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl