Zacięta walka na finiszu Faldo Series Poland Championship 2014

Blisko 60 zawodniczek i zawodników, trzy rundy turniejowe, pięciu zwycięzców z kwalifikacją do światowego finału – tak w skrócie można podsumować spektakularny powrót, po kilkuletniej przerwie, polskiej edycji turnieju dla młodych golfowych talentów – Faldo Series Poland Championship 2014. Biało-czerwoni nie zawiedli swoich kibiców, a wśród nich najlepiej spisali się reprezentanci Polski: Mateusz Gradecki i Alejandro Pedryc Ganko, którzy wygrali w swoich kategoriach.

Podczas niedzielnej rundy finałowej, nie zabrało niczego. Były świetne warunki pogodowe, rywalizacja do ostatniego dołka i wielka radość zwycięzców. W rywalizacji juniorów do 21 lat, Mateusz Gradecki utrzymał przewagę uzyskaną po sobotniej rundzie i z łącznym wynikiem 200 uderzeń wyprzedził ostatecznie kolegów z reprezentacji Polski: Adriana Meronka i Oskara Zaborowskiego. Kategorię do 16 lat również zdominowali Polacy. Zwyciężył rewelacyjny Alejandro Pedryc Ganko, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Dymecki. Na podium rozdzielił ich, lider po dwóch pierwszych rundach – Austriak, Ralph Leitner.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać w tym turnieju, ale gratulacje należą się także moim rywalom, których wysoki poziom sportowy motywował mnie do gry na 100 procent. Cieszę się, że tak udanym akcentem powoli kończę sezon startowy w kraju i w dobrym nastroju będę przygotował się do wrześniowych drużynowych mistrzostw świata w Japonii – powiedział reprezentant Polski i zwycięzca Faldo Series Poland Championship w kategorii do lat 21, Mateusz Gradecki.

Radości po ostatnim uderzeniu nie kryły również reprezentantki Słowacji, które zwyciężyły zarówno w kategorii do lat 21, jak i do lat 16, a to za sprawą kolejno: Natalii Heckovej i Olgi Procharovej. Polki do samego końca walczyły o podium, co zaowocowało trzecim miejscem Dominiki Gradeckiej w rywalizacji juniorek starszych, oraz obecnością na podium Marii Żrodowskiej i Doroty Zalewskiej wśród golfistek do lat 16.

Zwycięstwo w turnieju z cyklu Faldo Series i możliwość udziału w światowym finale to dla mnie bardzo duże osiągnięcie. Mam nadzieję, że dzięki dalszej ciężkiej pracy i doskonaleniu swoich umiejętności, pójdę w ślady zwycięzców z poprzednich lat, na czele ze światowym numerem jeden czyli Rory McIlroyem – powiedziała reprezentantka Słowacji i zwyciężczyni Faldo Series Poland Championship 2014 w kategorii do lat 21, Natalia Heckova.

Turniej Faldo Series Poland Championship 2014 zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród, w której udział wzięli m.in. jeden z aktualnie najlepszych golfowych trenerów – Keith Wood i syn Nicka Faldo – Matthew, który na co dzień wraz z ojcem zarządzą największą akademią golfową na świecie. Goście z Wielkiej Brytanii, którzy przez trzy dni z uwagą obserwowali rywalizację młodych golfistek i golfistów, szczególnie podkreślili wysoki poziom rywalizacji. Ponadto, organizatorzy, podziękowali wszystkim zawodnikom nie tylko sportową walkę, ale i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Kolejna edycja Faldo Series Poland Championship odbędzie się już za rok, ponownie na polu golfowym Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie.

Wyniki końcowe Faldo Series Poland Championship 2014:

Juniorzy do 21. roku życia:

1. Mateusz Gradecki (POL) – 66 uderzenia (łączny wynik po trzech rundach: 200)

2. Adrian Meronk (POL) – 63 (207)

3. Oskar Zaborowski (POL) – 72 (216)

 

Chłopcy do 16. roku życia:

1. Alejandro Pedryc Ganko (POL) – 69 (215)

2. Ralph Leitner (AUT) – 70 (216)

3. Jakub Dymecki (POL) – 74 (222)

Juniorki do 21. roku życia:

1. Natalia Heckova (SŁO) – 68 (211)

2. Johana Lunackova (CZE) – 70 (215)

3. Dominika Gradecka (POL) – 73 (219)

Dziewczęta do 16. roku życia:

1. Olga Procharova (SŁO) – 80 (226)

2. Maria Żrodowska (POL) – 76 (229)

3. Melanie Smejkalova (CZE) – 77 (230) (ex – aequo)

   Dorota Zalewska (POL) – 77 (230)

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl