Sierra PGA Polska Trophy

“Przełamałem złą passę”
Kuba Ossowski zwyciężył wśród zawodowców w turnieju Sierra PGA Polska Trophy. Najlepszym zawodnikiem okazał się jednak amator Henryk Konopka, który zakończył zawody z rezultatem dwóch uderzeń poniżej par.
Henryk Konopka, dla którego Sierra Golf Club jest rodzimym polem, zagrał wczoraj 72 uderzenia. Dzisiaj poprawił swój wynik o dwa uderzenia i uzyskał przewagę sześciu strzałów nad pozostałymi golfistami. Henryk Konopka jako amator grał z żółtych tee ale faktem jest, iż pokonał wszystkich zawodników na polu. Jego score carda wyglądała imponująco zwłaszcza, gdy po pierwszych sześciu dołkach był na -4.
Drugi wynik pośród wszystkich zawodników uzyskali amatorzy Daniel Snoey i Tomasz Pulsakowski oraz Pro Jakub Ossowski, który tym samym zwyciężył w klasyfikacji zawodowców.
„Zrealizowałem swój plan na dzisiaj, bo wygrałem. Z gry jestem mniej zadowolony niż wczoraj. Pierwsza dziewiątka nie zapowiadała najlepszych rezultatów, nie mogłem znaleźć swojego rytmu. Najpierw trochę czekaliśmy, potem musieliśmy przyspieszać grę, bo sędzia nas, zresztą słusznie, pogonił.”, opowiadał Kuba. „Na początku gra się nie kleiła, puttowałem kiepsko na pierwszej dziewiątce ale na drugiej znalazłem swój rytm. Zacząłem grać coraz lepiej i myślę, że mogłem zagrać parę uderzeń mniej. W Sierze zawsze są trudne warunki, myślę, że wiatr utrudniał przede wszystkim puttowanie, miał on znaczenie, gdyż czasami putty, który się grało z wiatrem leciały dużo dalej niż można było przypuszczać. Na Sierze gram rzadko ale w końcu udało mi się przełamać fatum i uzyskać dobry wynik”, dodał Kuba.
Wśród zawodowców drugie miejsce ex aequo zajęli Ian Ashenden i Maks Sałuda, którzy zagrali 5 uderzeń powyżej par. Maks zagrał dzisiaj 74 uderzenia, o jedno mniej niż wczoraj. Ian natomiast, który triumfował na ostatnich zawodach z serii LOTOS PGA Polska Tour w Rosie, zanotował dzisiaj 73 uderzenia, o 3 mniej niż wczoraj. Rezultat sześciu uderzeń powyżej par należy do Thomasa Bosco Cwioka i Mateusza Jędrzejczyka.
W klasyfikacji stroke play netto 0-18,4 najlepszy wynik miał Henryk Konopka, przed Danielem Gniadeckim oraz Danielem Snoeyem. Pośród amatorów z hcp 18,5-30 bezkonkurencyjny okazał się Mieczysław Pohl, który wyprzedził Krzysztofa Marszałka i Macieja Zadęckiego.
W klasyfikacjach trenerskich PGA Polska najlepszym Golf Instructorem został Grzegorz Zieliński, a najlepszym Qualified Golf Instructor został Andrzej Rynkiewicz. Triumfatorem w kategorii Qualified Trainer okazał się Wacław Laszkiewicz, a pośród Fully Qualified Golf Professional zwyciężył Jakuba Ossowski.
Na ostatni turniej z serii LOTOS PGA Polska Tour zapraszamy do Sobieni Królewskich. Zawody Sobienie PGA Polska Championship odbędzie się pomiędzy 31 sierpnia a 3 września.
Sponsorem tytularnym cyklu jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem generalnym zawodów była Sierra Golf Club.