JPX-850 !

Nowy, rewolucyjny driver z technologią umożliwiającą zmianę realnego kąta główki, trajektorii i rotacji piłki a nawet tendencji draw/fade.
Już w 2007 roku Mizuno, jako pionier nowoczesnych rozwiązań w golfie, wprowadziło na rynek driver z regulowanym suwakiem, który umożliwiał zmianę rozkładu masy główki. Nazywała się ona Fast Track. Teraz, aż po ponad siedmiu latach prac nad innowacjami, inżynierom Mizuno udało się w iście japońskim stylu dopracować to, co zostało już wcześniej wynalezione.

Nowy driver 210600-3oferuje aż dwa ruchome suwaki, które działają niezależnie od siebie. W sumie dają aż 10 różnych kombinacji, które mają realny wpływ na rozkład masy w główce.
Zmiany te mogą sprzyjać doświadczonym golfisom w osiągnięciu idealnego kształtu ich drive’ów, a tym, którzy potrzebują nieco pomocy i wybaczalności – na przykład wyeliminować slice’a lub zapewnić optymalną wysokość lotu piłki.

Nowy system Fast Track
W driverze JPX-850 zastosowano dwa niezależne suwaki 8-gramowe, które można wyjmować i zamieniać miejscami w szynie centralnej i dwóch bocznych gniazdach. Manipulacja tymi ciężarkami daje aż 10 różnych kombinacji, z których każda ma realny wpływ na lot piłki: wysokość, kierunek, rotację wsteczną oraz boczną (sprzyjającą draw lub fade). Co ważne, ciężar suwaków jest na tyle duży, że każda ich zamiana jest natychmiast odczuwalna, co od razu widać w kształcie uderzenia.

System Quick Switch
Możliwość zmiany loftu w driverze znana jest na rynku od co najmniej kilku lat. Mizuno dopracowało technologię Quick Swift, która umożliwia teraz ustawienie drivera w jednej z ośmiu pozycji od 7,5 do 11,5 stopni (co jeden stopień, plus 3 ustawienia upright). We współpracy z suwakami Fast Track daje to niebywałe możliwości wpływu na wysokość i trajektorię pionową lotu piłki. Sprawia też, że driver JPX-850 jest optymalnym rozwiązaniem dla golfistów dysponujących zarówno szybkim jak i wolniejszym swingiem.

Technologia Rebound Crown
W nowych driverach zastosowano także zmienioną “koronę” (górną część główki). Jest ona wykonana z ultracienkiego materiału o grubości zaledwie 0,6mm. Umożliwia to większości golfistów skorzystanie z lekkości kija i osiągnięcie większych prędkości uderzenia. Te zaś przekładają się bezpośrednio na większe odległości uzyskiwane za pomocą kijów JPX-850.

Technologia lica Hot Metal
Unikalna technologia wytwarzania, zapewniająca powstanie cienkiego lica i maksymalny transfer energii do piłki, co przekłada się na większe odległości uderzeń.

Unikalna główka
Główka w nowym driverze jest mniejsza niż większość dostępnych na rynku – ma rozmiar 440cc. Jest to jednak zabieg celowy, gdyż bardziej skupiona, kompaktowa główka reaguje znacznie wydajniej na wszelkie zmiany rozkładu masy. Do tego lico drivera JPX-850 jest na tyle wybaczalne, że zapewnia łatwość uderzenia golfistom na każdym poziomie gry.
Całości dopełnia klasyczne i niepowtarzalne zarazem wykończenie we flagowym kolorze niebieskim Mizuno oraz czerni od spodu.

Shafty
Driver Mizuno JPX-850 dostępny jest fabrycznie z nowych shaftem Fujikura Orochi 2014, który dostępny jest w bardzo wielu twardościach: od dwóch damskich LL-Flex i L-Flex, przez seniorską A-Flex, do R-Flex i S-Flex. Wszystkie promują nieco wyższą trajektorię lotu piłki a swoją niską wagą dodatkowo sprzyjają przyspieszeniu uderzeń i wydłużeniu lotu piłki.
Dla bardziej wymagających golfistów Mizuno przygotowało cały program wyboru shaftów (więcej szczegółów tutaj).

Nowy driver najlepiej charakteryzują słowa Chucka Coucha – V-ce Prezesa ds. Produktu w Mizuno
Geniusz nowego systemu Fast Track polega na tym, że dodaje zupełnie nowy wymiar w kształtowaniu lotu piłki – rotację i kąt początkowy. Dzięki temu golfista jest w stanie realnie panować nad każdym aspektem swoich drive’ów.

Specyfikacje:

Kij

Lofty
(zakres regulacji)

Długość

Lie 

Pojemność główki

Męski

7.5o – 11.5º 

45.00″ 

60.0º 

440cc

Damski

10.5o – 14.5º

44.00″ 

60.5º 

440cc
Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl