Adrian Meronk pierwszym Polakiem w Palmer Cup!

 

Adrian Meronk poprowadził drużynę ETSU Buccaneers do zwycięstwa w mistrzostwach Konferencji Południowej. Indywidualnie, najlepszy polski golfista-amator uplasował
się na 2. miejscu. To nie koniec dobrych wieści. Meronk, jako pierwszy Polak w historii, będzie reprezentował Europę w corocznym starciu z USA w ramach prestiżowego Palmer Cup (12-14 czerwca). Ponadto, został wybrany Golfistą Roku przez trenerów drużyn z Konferencji Południowej.

Ten sezon jest wyborny w wykonaniu Adriana Meronka. 21-latek znalazł się wśród sześciu najlepszych zawodników, którzy zapewnili sobie nominację poprzez punkty rankingowe
do prestiżowego Palmer Cup (odpowiednik słynnego Ryder Cup). 10-osobową reprezentację Europy uzupełniło czterech graczy wybranych przez trenerów. Rywalizacja zostanie rozegrana w dn. 12-14 czerwca na polu golfowym Rich Harvest Farms.

Reprezentant Polski jest w tym sezonie liderem swojej uczelni w rozgrywkach NCAA.
Poza awansem do pierwszej „50” rankingu WAGR, na swoim koncie ma dwa wygrane turnieje. W ostatnim z nich, rozegranym na polu golfowym Pinehurst no 9 w Karolinie Południowej, zabrakło mu niewiele, aby triumfować indywidualnie po raz trzeci. Równa gra Meronka w trzech rundach (69 uderzeń w każdej, czyli trzy poniżej par) doprowadziła go do dogrywki, w której minimalnie uległ J.T. Postonowi i ostatecznie zajął 2. miejsce. Drużyna popularnych „Bucs”, gdzie na co dzień występuje wrocławianin, wygrała jednak rywalizację. To pierwsze zwycięstwo ETSU w mistrzostwach Konferencji Południowej od 2010 roku. Drugi z Polaków, Mateusz Gradecki uplasował się na 5. miejscu (najlepiej w sezonie).

Meronk został dodatkowo wybrany Golfistą Roku w głosowaniu trenerów drużyn z konferencji. Natomiast jego trener z uczelni, Frank Warren otrzymał wyróżnienie Szkoleniowca Roku.

Przez cały turniej było dużo emocji związanych z rotacją na czele stawki, ale ostatecznie to my zwyciężyliśmy, z czego bardzo się cieszę. Wielkie uznanie dla chłopaków za to, co udało im się osiągnąć – powiedział trener ETSU, Fred Warren.Swojego zadowolenia nie krył najlepszy zawodnik ETSU – Adrian Meronk. – Ten sezon rzeczywiście daje mi powody do radości. Nominacja do Palmer Cup oraz tytuł Golfisty Roku to bardzo prestiżowe wyróżnienia, ale cały czas muszę potwierdzać swoją wartość. Jestem dopiero na początku długiej drogi. Liczyłem, że uda mi się wygrać w mistrzostwach konferencji, ale ostatecznie nic tak nie cieszy, jak zwycięstwo drużyny – stwierdził Polak.

Dla 21-latka zapowiada się teraz dłuższa przerwa w rozgrywkach. Najbliższy turniej – NCAA Regional – zostanie rozegrany w Miami na polu TBD Miami Beach Golf Club w dn. 14-16 maja 2015 roku. ETSU zapewniło sobie w nim udział dzięki zwycięstwu w SoCon Championship.

Adrian_Meronk_trzeci_z_prawej_Fot._ETSU

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl