Mistrz otworzył sezon w Sobieniach!

Mistrz otworzył sezon w Sobieniach!
Mimo trudnych warunków pogodowych, które zmieniały się od deszczu po silny wiatr a nawet grad, wszyscy uczestnicy, którzy zapisali się na Turniej Otwarcia w Sobieniach Królewskich wyszli na pole aby rozegrać grę. W sobotnim turnieju wzięło udział 85golfistów w wieku 8-78 lat a gościem specjalnym był Hans Nielsem, okrzyknięty najlepszym żużlowcem w historii.
Cieszę się, że mogłem tu zagrać. To świetne pole golfowe.– powiedział Hans Nielsen kończąc grę na 9 dołku. Mistrza wzywały do Warszawy obowiązki związane imprezą żużlową na Stadionie Narodowym, dlatego nie mógł rozegrać całego turnieju. Niestety, nie doszło do pojedynku golfowego Nielsen – Boniek w Sobieniach Królewskich. Dlaczego? – Może Boniek się przestraszył – żartował Nielsen. Zbigniew Boniek mimo, że nie mógł uczestniczyć w turnieju i odpowiedzieć na zaproszenie Hansa Nielsena przekazał mistrzowi piłkę z podpisem.
Skąd u jednego z najlepszych zawodników w historii żużla pasja do golfa? -Żużel i golf to dwa bardzo różne sporty, ale niewątpliwie golf jest świetnym sposobem na relaks. Moja przygoda z tym sportem zaczęła się jeszcze, kiedy byłem czynnym żużlowcem. Podczas wyjazdowych zawodów znajomy zaprosił mnie na pole i zaskoczyło. – mówi z uśmiechem Nielsen. Od tego czasu regularnie relaksuje się na polu a miłością do golfa zaraził też swoją żonę i dzieci.
Turniej Otwarcia został rozegrany na podwarszawskim 18-dołkowym, mistrzowskim polu golfowych Sobienie Królewskie. Jak informuje dyrektor pola to dopiero początek golfowych wrażeń.
Rok 2014 był dla nas bardzo pracowity co przełożyło się m.in. na efekty w postaci ilości członkostw naszego klubu. W tym momencie liczba oficjalnych członków wynosi 620 co czyni Sobienie Królewskie największym klubem golfowym w Polsce. W 2015 planujemy powtórkę z ubiegłego roku, czyli sprowadzenie na pole najważniejszych imprez golfowych. – mówi Piotr Szymański, Dyrektor Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Wyniki turnieju

Strokeplay Brutto:
I miejsce z wynikiem 76 zajął Karol Oleksa

Stableford Netto 0,0-20,0
I miejsce z wynikiem 42 zajął Krzysztof Klicki
II miejsce z wynikiem 41 zajął Radosław Rębkowski
III miejsce z wynikiem 40 zajął Krzysztof Krauze

Stableford Netto 20,1-36,0:
I miejsce z wynikiem 47 zajął Andrzej Bal
II miejsce z wynikiem 44 zajął Tomasz Pawłowski
III miejsce z wynikiem 44 zajął Szymon Ruta

Najlepsza Kobieta – Rhea Wiatr (85)

Longest drive na dołku #14- Nagroda- Podwójne zaproszenie na mecz Legii Warszawa do strefy VIP wygrali Karol Oleksa oraz Rhea Wiatr.

Longest drive na dołku#18 – Nagroda: ekskluzywne zestawy produktów najbardziej prestiżowej Kolekcji Cellular Platinum firmy La Prairie wygrali Anna Pytkowska i Sebastian Sawczuk

Nearest to the pin na dołku#9-Nagroda: Weekend z Audi wygrał Waldemar ŁazarczykHans NielsenPiotr Szymańskiaa

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl