6 reprezentantów Polski w golfie zawalczy o zwycięstwo w Turcji!

6 reprezentantów Polski w golfie zawalczy o zwycięstwo w Turcji!

Turniejem w Kamień Country Golf Club zakończyły się eliminacje do finału WAGC  i Diners Club Trophy. Teraz czas na finał cyklu World Amateur Golfers Championship i Diners Club Trophy, który odbędzie się pod koniec sierpnia na polu golfowym w Binowo Park pod Szczecinem.   Sześciu najlepszych golfistów-amatorów wyjedzie do Turcji reprezentować Polskę na światowym finale, rywalizując z reprezentacjami 40-stu innych krajów.

Już po raz szesnasty golfiści spotkają się na polu golfowym pod Szczecinem podczas rozgrywek największego i najpopularniejszego polskiego cyklu turniejów golfowych World Amateurs Golfers Championship i Diners Club Trophy, który jest częścią wielkich światowych zawodów.

Golfiści-amatorzy zawalczą o wyjazd do Turcji i możliwość reprezentowania naszego kraju podczas 21 edycji World Golfers Amateur Championship i Diners Club International Pro-Am Classic. Najlepsi z najlepszych zostali wyłonieni w 15 turniejach eliminacyjnych, które rozgrywane były w tym roku na polach golfowych w całej Polsce – mówi Sławomir Piński, Dyrektor Turnieju WAGC i DCT.

Światowy finał WAGC odbędzie się na malowniczo położonych polach w kurorcie Belek na tureckiej prowincji Antalya, znajdującej się nad Morzem Śródziemnym. Natomiast finał Diners Club International Pro-Am Classic ponownie odbędzie się w RPA w Durbanie. To godne i atrakcyjne miejsca do przeprowadzenia światowych mistrzostw.

W tym roku, po raz pierwszy na krajowym finale odbędzie się spektakularny konkurs „Nearest the Pin 4MOVE”. Sześciu zwycięzców całego cyklu Grand Prix wykona po jednym uderzeniu na wyznaczonym dołku, a ten, który uderzy najbliżej dołka pojedzie na światowy finał. Każdy z zawodników zmierzy się z polem i z samym sobą, żeby być tym najlepszym w swojej kategorii handicapowej, bo tylko zwycięzcy sześciu grup pojadą na światowy finał.

Polska edycja jest częścią edycji światowej, która obchodziła w ubiegłym roku jubileusz 20-lecia. WAGC to dziś największy amatorski turniej na świecie, rozgrywany już w ponad 40 krajach, od Argentyny po Wietnam. Organizatorem polskiej edycji turnieju od 16 lat jest pole golfowe Binowo Park. Więcej informacji o turnieju znajdziecie na stronie ww.golfpgc.pl

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl