PGA Polska Championship

Czech Stanislav Matus zwyciężył w rozegranym na polu First Warsaw Golf turnieju PGA Polska Championship – finałowych rozgrywkach jedynej krajowej zawodowej ligi golfa. W trzech 18-dołkowych rundach uzyskał 219 uderzeń.

„Pierwszy raz grałem w podwarszawskim Rajszewie i pole choć jest piękne i parkowe to okazało się niezwykle trudne i dość zdradliwe. Trzeba tu być w pełni skoncentrowanym na każdym uderzeniu” – powiedział 26-letni mieszkaniec Ostrawy.
Drugą pozycję rezultatem 221 zajął jego rodak Tadeas Sedlacek. Jedno uderzenie więcej wykonali reprezentanci PGA Polska – Peter Bronson i Martyn Proctor, dzieląc tym samym trzecie miejsce.
Najlepsi z Polaków – Jakub Ossowski, Maksymilian Sałuda i Thomas Bosco-Ćwiok – uplasowali się ex aequo na szóstej pozycji. Dziewiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej, a pierwsze wśród kobiet zajęła Martyna Mierzwa.
Mistrzowsko przygotowane pole okazało się dla graczy niełatwym wyzwaniem. Podczas trzech dni rozgrywek tylko Stanislavowi Matusowi udało się zakończyć rundę poniżej par pola (-2). Natomiast wynik na par pojawił się zaledwie pięć razy. Zawodnicy walczyli o 50 000 pln, a także o tytuł najlepszego zawodnika Order of Merit. PGA Polska Championship zakończył bowiem cykl LOTOS PGA Polska Tour. Najlepszym zawodowcem w tym roku okazał się Peter Bronson.
Wśród amatorów najlepszym zawodnikiem okazał się Karol Oleksa, który uzyskał 237 uderzeń. Jedno uderzenie starty miał do niego Bartek Myszka, a trzeci był Marek Tymiński. W klasyfikacji netto zwyciężył Maciej Królak.
Zawody rozegrane na najstarszym polu golfowym w Polsce były ostatnim z pięciu turniejów cyklu LOTOS PGA Polska Tour. Choć wydarzenie dedykowane było zawodowcom, to mogli rywalizować w nim także amatorzy. Z takiej okazji skorzystał m.in. były hokeista ligi NHL Mariusz Czerkawski, były piłkarz Tomasz Iwan oraz snowboardzista Mateusz Ligocki.
Trzydniowe rozgrywki poprzedził niedzielny pro-am, do udziału w którym przystąpiła rekordowa liczba golfistów i golfistek. Wzięło w nich udział 102 zawodników. Zawodom towarzyszyło wiele atrakcji i konkursów dodatkowych, a domek klubowy First Warsaw Golf „pękał w szwach” od kibiców.