Piąty Retro Cup na polu Gradi Golf Club.

Piąty Retro Cup na polu Gradi Golf Club.

DSC_8759-085
Już piąty raz na polu Gradi Golf Club rozegrano cieszący się coraz większym uznaniem DHL Retro Cup. Tym razem do całej imprezy wprowadzono nową atrakcję w postaci turnieju starymi kijami, rozgrywanego na 9 dołkach. Wraz z turniejem o Puchar Dębu Pałacu Brzeźno wprowadzono zwyczaj, aby zwycięzca doznał zaszczytu posadzenia dębu na polu golfowym . Sam puchar o który od tego roku starymi kijami będą walczyli golfiści zrobiony jest z 600 letniego czarnego dębu. Twórca pucharu pan Marian Starobrzański, poświęcił na jego wykonanie sporo czasu a drewno z którego go wykonał wymagało ponad 20 lat suszenia. Od tego roku puchar zostanie wyeksponowany w specjalnej gablocie z imieniem i nazwiskiem kolejnych zwycięzców. Listę zwycięzców otworzy Jan Piętka gdyż to właśnie on zwyciężył w tegorocznej, pierwszej edycji tego turnieju. Jan otrzymał także sadzonkę dębu, którą osobiście zasadzi w wyznaczonym miejscu. Jeśli nie ma przeciwwskazań to redakcja podpowiada, by wybrać takie miejsce w którym mogłaby w przyszłości powstać dębowa aleja zwycięzców.

DSC_8993-260
DHL Retro Cup 2015
Frekwencja na piątym z kolei DHL Retro Cup 2015 świadczy o tym, że turniej się przyjął i cieszy się rosnącą popularnością. 112 przebranych w stroje z epoki, zawodników robi wrażenie i potwierdza fakt, że jest to największy i najlepszy tego rodzaju turniej w kraju. Nie ma się zresztą czemu dziwić, gdyż wszystko tam do takiej imprezy pasuje! Próbowano już wielokrotnie na innych polach golfowych zorganizować podobne imprezy, jednak bez powodzenia. To klimatyczne miejsce, park, pałac , rozmach w organizacji oraz dbałość o szczegóły a zwłaszcza organizatorzy i uczestniczy tego wydarzenia, tworzą to “coś” czego nie da się skopiować! Tworzą niepowtarzalną imprezę, której nie można przegapić! DSC_8808-111
Turniej zaszczyciły swą obecnością wytworne damy oraz dżentelmeni, ożywiając to miejsce pełne magii ubiegłych czasów. Całość nabrała nieco większego wyrazu i elegancji. Zwłaszcza panie przyciągały uwagę swoimi eleganckimi strojami, a ich wytworne kapelusze niczym statki płynęły pośród zielonych fal pola golfowego o pałacowego parku. I wśród tych wszystkich wizualnych atrakcji nie zabrakło oczywiście miejsca na sportowe współzawodnictwo.
Mistrzem A.D. 2015 DHL Retro Cup został Oskar Zaborowski (141). Wygrywając z Anthonym Kerrem ( zwycięzcą turnieju z 2013 i 2014 roku) trzema uderzeniami. Oskar jako nagrodę główną odebrał wspaniałe dzieło pana Krystyna Kozieła. Wykonał on własnoręcznie replikę kija Niblick z pozłacaną 23 karatowym złotem główką. Można powiedzieć, że to wręcz dzieło sztuki. Trzecie miejsce zajął Jan Piętka (153).

DSC_9037-006
Mistrzynią turnieju Retro została Dorota Trocha (174). Drugie miejsce zajęła Dorota Niewdana (175) a trzecie Magdalena Łątka (189).

DSC_9015-275
W konkursie Retro Longest Driver najdalsze uderzenie starym kijem oddał Grzegorz Kapałka DSC_8998-264

a najbliżej dołka hikorowym kijem uderzył Piotr Rogalski.

DSC_9002-266
Oprócz turnieju golfowego odbył się także turniej tenisowy retro, w którym grano oczywiście starymi, drewnianymi rakietami. Zwyciężył Michał Suseł. Drugie miejsce zajął Tomasz Kursa a trzecie Adam Rudyk.

DSC_9057-293
Oczywiście jak na imprezę retro , komisja wyróżniła najlepsze stroje. Dodajmy, że oceniano ubiory z dwóch dni turniejowych i kreacje wieczorowe. Wśród dam wyróżniła się Ewa Nowak Iskra, DSC_8986-255

a wśród dżentelmenów zdecydowanie zwyciężył Kazimierz Zadrożny, który oprócz odpowiedniego ubioru zadbał także o retro pojazd i dodatki w postaci retro kijów!

DSC_8989-258

więcej zdjęć tutaj

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl