Strefy wychodzą z cienia.

Strefy wychodzą z cienia.
W odstępie kilku dni mogliśmy na polach golfowych W Binowie i modrym Lesie wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Pierwsze, w Binowie związane było z uroczystym otwarciem Zakładu Produkcyjnego INVENTO w Gardnie, która jest jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, drugie w Modrym lesie to konferencja Westpomeranian Greenfield 2015 . Obydwa połączone były z turniejami golfowymi. I dobrze bo jak nam się wydaje wśród golfistów także można znaleźć potencjalnych inwestorów.

Konferencja Westpomeranian Greenfield 2015 zapowiadała się imponująco. Swoją obecnością mieli nas zaszczycić prof. Grzegorz Kołodko z wykładem ” O podatkach, przedsiębiorcach i specjalnych strefach ekonomicznych ” oraz sam Marszałek województwa. Niestety żaden z wymienionych gości nie dojechał. W zastępstwie prof. Kołodki ze swoją prezentacją wystąpił prof. Stanisław Flejterski. Określenie “ze swoją” nabiera tu szczególnego znaczenia , gdyż w żadnym przypadku nie była poświęcona wcześniejszemu tematowi, a raczej Panu profesorowi i jego dorobkowi , przynajmniej w pewnej części. Mogliśmy podziwiać fotografie Pana profesora z prof. Kołodką i innymi znanymi osobami, oraz slajdy z okładkami napisanych przezeń książek. Dalej było kilka sentencji ekonomicznych i takie coś o niczym specjalnym. Rozumiem, że Pan profesor przygotował tę prezentację , jak sam powiedział w pociągu w drodze z Warszawy, ale po co robić ponad 100 slajdów nie na temat, wiedząc że będzie miał tylko 30 minut na ich prezentację ? Efekt był taki, że po pobieżnym przedstawieniu z jednoczesnym pominięciem 70% przygotowanych slajdów , straciłem ochotę na słuchanie kolejnych wypowiedzi, chociaż przyznam się szczerze lekcje odrobiłem i wcześniej o strefie trochę poczytałem.
Na tle Pana profesora naprawdę rewelacyjnie za to wypadli inni mówcy, zwłaszcza młody człowiek mówiący o programie “Inteligentny Rozwój i Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego. O jego zasadności, możliwościach i znaczeniu nie będziemy się rozpisywać bo to nie miejsce. Czy ma on sens przedsiębiorcy mogą się przekonać sami. Czy jest jednak dość firm spełniających wymagania, które mogą z tego skorzystać?
Bardziej interesującą częścią, jak nam się wydaje dla naszych czytelników, był zapewne towarzyszący konferencji turniej golfowy. Odbył się a jakże. Wystartował dość późno, bo o 13,30, ale i tak nie wszyscy zapisani wzięli w nim udział. Ponieważ wielu z nieobecnych nie pofatygowało się, by uprzedzić organizatorów o swojej absencji, nastąpiło lekkie zamieszanie związane z obsadą w grupach startujących. Po ustaleniu nowej listy startowej wszystko przebiegło już bez zarzutu. Doskonale (dla niektórych aż zbyt doskonałe) przygotowanie pola, wyśmienita pogoda i atmosfera sprawiły, że raczej wszyscy uczestnicy turnieju byli zadowoleni. Na uwagę zasługuje turniej na małym polu jaki zgotowali organizatorzy uczestnikom konferencji nie grającym w golfa. Trzeba było widzieć te zadowolone miny i rozpalone emocje z współzawodnictwa uczestników!
W turnieju głównym zwyciężył Dariusz Jarosz ( 71 -pkt. Stb. netto) , drugi był Piotr Marcinkowski ( 74) a trzeci Paweł Grzelak ( 75). Pierwsza wśród Pań była Zenobia Malta.

MED_0126-104 MED_0120-098

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl