Bez lania wody – CZARNA WODA.

Gorący czas, gdy na pełnym “spontanie” jeździło się na pola odległe o setki kilometrów pola golfowe minęły a przynajmniej mocno się ochłodziły, odwrotnie od klimatu i to być może jest również przyczyną golfowego marazmu. Leń i wygoda sprawiły, że gramy tam gdzie mamy najbliżej, a ponieważ ostatnio możemy grać nawet “zimą”, to należy się spodziewać również powolnego spadku zagranicznej golfowej turystyki. W Polsce są regiony golfowo przyzwoite, ale także te golfowo biedne, w których do najbliższego pola jest jednak kawałek drogi. Zawsze zastanawiałem się jak to jest, że Poznań jedno z bogatszych miast, masowo wręcz odwiedzane przez obcokrajowców nie ma pola golfowego? Było kilka prób, już prawie coś tam zaczynało kiełkować i … – kończyło się jak zwykle, a przecież jest tam sporo golfistów? Wkrótce to ma się zmienić!

W ubiegłym roku coś jednak drgnęło, drgnęło na tyle iż poznańscy golfiści z nadzieją mogą patrzeć w przyszłość. Znalazł się bowiem ktoś, kto postanowił zbudować pole golfowe. Jest poważna szansa że to zrobi, bo robi to z miłości do golfa a nie dla czystego zysku, który jak wiemy w tej branży przychodzi ( jeżeli już) po wielu latach. Inwestorem jest Spółka reprezentowana przez przedsiębiorcę z Tarnowa Podgórnego, prywatnie zapalonego golfistę z 6 letnim stażem.

Cały obiekt składać się będzie z 75 hektarów (65 hektarów dzierżawionych od gminy i 10 hektarów prywatnych), na których powstanie, 18 dołkowe pole o długości 6 kilometrów i par 72, dwu-piętrowy, 300 metrowy oświetlony driving range), 9 dołkowa akademia par3, tereny treningowe, przestrzenny budynek klubowy, z restauracją, salami konferencyjnymi, zamkniętą strefą dla klubowiczów, kilkoma pokojami hotelowymi, symulatorami golfowymi, strefą do fittingu biurami, garażem podziemnym oraz sklepem ( wcale nie mięsnym, bo i taki żarcik słyszałem) .

Za projekt pola odpowiedzialny jest Caspar Grauballe) duński projektant, członek European Institute of Golf Course Architects, absolwent wydziału Architektury krajobrazu Uniwersytetu w Kopenhadze, oraz Szkoły podyplomowej na Uniwersytecie Harvarda w tym samym kierunku. W jego dorobku po dwóch dekadach w branży, znajdziecie nie tylko projektowanie, nadzór czy przebudowę ponad 50 pól na całym świecie, ale także projekt wykonawczy Trump International Golf Links w Szkocji oraz przygotowanie Royal Birkdale Golf Club na the OPEN w 2008 roku. Duńczyk czuje się najlepiej w polach linksowych (zarówno tych nad morzem, jak i w głębi lądu) i właśnie takie pole zaproponował w Wielkopolsce.

Ma być widowiskowo! Wymagająco, ale nie deprymująco. Zaskakująco i zachęcająco do powrotu. Za budowę odpowiedzialna będzie All Golf Services z Waldemarem Szadnym na czele – firma, która budowała między innymi Penati Golf Resort na Słowacji , a aktualnie kończy pracę przy obiekcie Twin Chapels Golf Club w Pradze.

Mimo linksowego projektu nie nastawiajmy się na płaskie, łatwe i nudnawe pole. Teren wybrany pod inwestycję ma trochę nierówności! Przewyższenia i naturalne różnice terenu wahają się nawet do 12 metrów. Takie ukształtowanie terenu nie tylko wpływa na urozmaicenie i efekt wizualny, ale oznacza również oszczędność na etapie shapowania pola.

Gdzie powstanie inwestycja?

Tam gdzie inwestor pracuje, mieszka i płaci podatki. W Gminie Tarnowo Podgórne, pomiędzy wsiami Góra i Rumianek, jednej z 10 najbogatszych gmin w kraju, utrzymującej się na tym zaszczytnym miejscu od dekady. I właśnie tutaj ma powstać Pole golfowe CZARNA WODA a oficjalnie Black Water Golf Club. Bliskość aglomeracji Poznania, przechodząca przez gminę międzynarodowa trasa nr 92, łatwy dojazd do zachodniej granicy Polski powodują, że gmina Tarnowo Podgórne jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Władze gminy zdecydowanie postawiły na tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi gospodarczemu a przede wszystkim w tereny i ich infrastrukturalne przygotowanie do zagospodarowania. Dzięki przyjaznemu nastawieniu lokalnych władz, świadomości mieszkańców otwartych na nowe rozwiązania w bezpośredniej okolicy ich miejsca zamieszkania, oraz korzystnych rozwiązań podatkowych i technologicznych, inwestor nie miał wątpliwości, że właśnie tutaj powinien wybudować pierwszy poważny ośrodek golfowy w Wielkopolsce!

Dodatkowe atuty to:

– krótki dojazd z centrum Poznania dwupasmową ul Dąbrowskiego, który nie powinien trwać dłużej niż 20-25 minut

– doskonałe połączenie z autostradą A2 oraz obwodnicą Poznania, z której zjeżdża się zaledwie 8 km od miejsca inwestycji

– bliskie sąsiedztwo Hotelu 500 czyli 340 miejsc noclegowych oddalonych zaledwie o 2,5 km

– bliskie sąsiedztwo Tarnowskich Term, czyli najbardziej cenionego aquaparku w okolicy Poznania

– bezpośredni i nieograniczony dostęp do szarej wody z oddalonej o 1 km Tarnowskiej Gospodarki Komunalnej, czyli nowoczesnej oczyszczalni ścieków

– droga dobrej jakości doprowadzona bezpośrednio do granicy pola, zgodnie z planem, bezpośrednio na parking oraz driving range

– cała rzesza Poznańskich golfistów, czekających na swoje pole już od ćwierćwiecza

Więcej dowiecie się odwiedzając przyczółek firmy w Poznaniu z symulatorem golfowym w Galerii Arkada .

Telefon: +48 501 583 563

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl