Adrian Meronk na podium

Adrian Meronk na podium. Znakomita passa w NCAA

Adrian Meronk zajął 3. miejsce w turnieju NCAA Airstream Adventures Northwest Classic. Był to już jego siódmy z rzędu występ, w którym uplasował się w czołowej “10”. Zawody odbyły się w dn. 21-22 marca w Canby w stanie Oregon w USA.

Najlepszy wynik w sezonie uzyskał drugi z Polaków w drużynie ETSU Bucs Mateusz Gradecki, który finiszował na 15. pozycji. Turniej w Canby nie należał do najłatwiejszych z powodu pogody, która dała się we znaki wszystkim zawodnikom. Ze względu na intensywne opady deszczu, pierwszego dnia nie udało się rozegrać dwóch planowanych rund.

Adrian Meronk prowadził po 36 dołkach, ale po rundzie finałowej, musiał zadowolić
się dzielonym 3. miejscem. Wrocławianin uzyskał wynik -5 (221 uderzeń). Najlepszy polski golfista zagrał kolejno 68,70 i 73 uderzenia. Zwycięstwo było w jego zasięgu, ale siódmy
z rzędu występ w turnieju NCAA zakończony w czołowej „10” należy uznać za sukces.

To był ciężki turniej, w którym nie brakowało emocji. Walczyliśmy nie tylko ze sobą,
ale również z pogodą. Na szczęście z dobrym skutkiem. Szczególnie cieszy mnie postawa całej drużyny, ponieważ już drugi raz z rzędu uplasowaliśmy się na 4. pozycji. Brawa dla zespołu
– powiedział lider ETSU Bucs Adrian Meronk.

W klasyfikacji indywidualnej triumfował Sulman Raza (Oregon) z wynikiem -10 przed swoim kolegą z zespołu Nigelem Lettem (-6). Na 3. pozycji, wraz z Meronkiem, uplasowali się Aaron Wise (Oregon) i AJ McInerney (UNLV).

Drużynowo, zespół Meronka i Gradeckiego zajął bardzo dobre 4. miejsce (+3). Wygrali gracze UNLV (-22). W turnieju wzięło udział 15 zespołów.

Kolejny turniej z udziałem Polaków odbędzie się 2 kwietnia. Meronk i Gradecki zagrają