Wiosna, ach to ty!

Wiosna, ach to ty!

IMAG0813

 

Zimę, przynajmniej tę kalendarzową mamy już za sobą , chyba za nią nie tęsknimy i chociaż nie była zbyt sroga, to jednak nie pozwalała nam zbytnio na odwiedzanie pól golfowych. Nic zatem dziwnego, że w pierwszym turnieju klubowym, odbywającym się pierwszego dnia wiosny na starcie pojawiło się sporo żądnych gry i spragnionych zieleni zawodników. Mimo pogody o której mówi się, że “nawet psa by z domu nie wygonił” golfiści “wygonili” się z domów sami. Naprawdę należy się im wielki szacunek za to, że dotrwali do końca rundy.
Pierwszy turniej klubowy rozegrano już z wprowadzeniem nowej, szóstej kategorii handicapowej w przedziale hcp 37 – 54. Wydawałoby się, że początek sezonu nie służy zbytnio osiąganiu dobrych wyników, to jednak w przypadku niektórych graczy okazało się złudne. Najlepszym wynikiem brutto może pochwalić się Szymon Olszewski , który doskonale poradził sobie z nieobudzonym jeszcze po zimie polem, grając na swój hcp 75 uderzeń. Drugim wynikiem turnieju był wynik Pawła Gwardy, który pokonał pole w 79 uderzeniach. To wszystkie wyniki z siódemką z przodu, jakie osiągnięto w tym turnieju, ale turniej rozgrywano w systemie Stableford netto, czyli takim bardziej przyjaznym systemie, co akurat na rozpoczęcie sezonu i paskudną pogodę, było naprawdę słusznym wyborem. Patrząc na osiągane wyniki Stb. najwięcej punktów zdobył Paweł Puchacz ( 45) i jest to uzasadnione ponieważ kolega startował w grupie hcp. 37 -54 a w tym przedziale jest to możliwe. Drugie miejsce w tej grupie zajęła Natalia Bussa (35), a trzecie Bartosz Wójcik (35). W przedziale hcp. 24,5 – 36 pierwsze miejsce zdobył Rafał Pietraszyński (41), drugie Arkadiusz Wójcik (41) (tata Bartosza – czyżbyśmy w tym sezonie mieli nową rodzinę zwycięzców?), trzecie Tobias Tesch (34).

W pozostałych grupach hcp. miejsca na podium zajęli odpowiednio.
Stableford Netto grupa: Kobiety
Pozycja Nazwisko Imię wynik
1 Karpowicz Elżbieta 36
2 Konieczna Sławomira 32
3 Jacyna Witt Małgorzata 30
Stableford Netto grupa: Mężczyzn hcp 12,5 – 24,4
Pozycja Nazwisko Imię wynik
1 Winiarski Mirosław 44
2 Gwarda Paweł 41
3 Piątkowski Waldemar 39
Stableford Netto grupa: Mężczyzn hcp 0 – 12,4
Pozycja Nazwisko Imię wynik
Olszewski Szymon 36
1 Kuriata Dariusz 34
2 Olszewski Andrzej 34
3 Góra Marek 33
Stableford Brutto – połączona
Pozycja Nazwisko Imię wynik
1 Olszewski Szymon 33
2 Gwarda Paweł 29
3 Kuriata Dariusz 27

Na uwagę zasługuje wynik Mirka Winaiarskiego (44 Stb.) , było nie było, osiągnięty w taki mało sprzyjających warunkach, pozwala domniemywać, że kolega Mirek ma przed sobą doskonały sezon za co oczywiście trzymamy kciuki. Koledzy z pierwszych miejsc będą zapewne rozchwytywani w zapowiadanym głośno przez dyrektora pola Sławka Pińskiego, turnieju Unity Line Ryder Cup, który odbędzie się w dniach 09-10 kwietnia w Binowie , będzie to bowiem turniej drużynowy. Zachęcać do niego chyba specjalnie nie trzeba , bo catering serwowany przez Unity Line pozostaje na długo w pamięci. Więc jeśli doznania golfowe nie spełnią naszych oczekiwań , to te kulinarne na pewno je zrekompensują. No to smacznego ….  IMAG0817 IMAG0819 IMAG0821 Video z wręczenia pucharów

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl