Co będzie dalej z Amberem?

 

Oddział Terenowy ANR w Szczecinie, w dniu 17 marca 2017 roku, ogłosił przetarg nieograniczony ofert pisemnych na dzierżawę pola golfowego w Kołczewie. Nieruchomość wchodząca w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa położona jest na terenie gminy Wolin na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego, około 12 km na wschód od Międzyzdrojów, 25 km od Pobierowa, 30 km od Świnoujścia. Jest to nieruchomość nierolna zabudowana o powierzchni  64.4313 ha. Wywoławczy roczny czynsz dzierżawny wynosi 116 800,00 zł brutto, a umowa dzierżawy zastałaby zawarta na okres do dnia 30.11.2026 r.

Przetarg odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00 w siedzibie Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Gryficach (ul. Piłsudskiego 18). Pisemne oferty należy składać najpóźniej do godz. 14.00 dnia 3 kwietnia 2017 roku.

Szczegóły tutaj

Brzmi chłodno – prawda? Chociaż urzędnicy z ANR są nastawieni przyjaźnie do potencjalnych zainteresowanych, uprzejmie i zachęcająco udzielają wszelkich niezbędnych informacji. Taka informacja brzmi jednak trochę jak nekrolog. Pole, z którym większość z nas ma same ciepłe wspomnienia, na którym wielu zaczynało swoją przygodę z golfem, aktualnie, łagodnie rzecz ujmując, jest w zawieszeniu i nie wiadomo, co z nim będzie. Zostawmy spekulacje, więcej dowiemy się już 5 kwietnia podczas otwarcia ofert. Właściwie, to nie wiem, co można napisać w takiej sytuacji? Smutno mi i nie chciałbym, być świadkiem upadku pola :(. Jeszce niedawno ( w 2013 ) roku , obchodziliśmy 20 lecie ABGC i przed turniejem na tę okoliczność zebrało mi się na wspominki. W końcu okrągła rocznica, to dobra okazja do wspominania.

Napisałem wówczas m.in. “Przez te 20 lat wielu się przez to pole ludzi przewinęło, kilku już nawet nie ma pośród nas. Powstały prawdziwe golfowe przyjaźnie, napęczniały albumy od golfowych zdjęć, nie jedna półka zapełniła się pucharami z amberowskich turniejów. Wszystko mija, wszystko się zmienia i tylko ten jeden, uroczy uśmiech Małgosi Marchelak, który wita każdego golfistę, pozostał niezmiennie uroczy i trwa nieprzerwanie, od kiedy tylko pamiętam. Małgosia chyba jako jedyna osoba, niczym opoka dla tego pola jest tam od samego początku. W najbliższą sobotę organizowany jest turniej na 20 – lecie ABGC. Zmienił się właściciel, zmieniali się dyrektorzy, prezesi i golfiści – wiele się zmieniło, czasami na lepsze, czasami na gorsze, nie zmieniają się tylko moje wspomnienia. Było nie było zostawiłem tam spory kawałek życia, tak jak inni. Miło byłoby zobaczyć znów starą gwardię, powspominać…

Minęło kilka lat, w przyszłym roku przypada 25 rocznica powstania pola. Czy będzie nam dane ją obchodzić? Wierzę, że tak! Przecież, to kolebka polskiego Golfa! Nie może tak przepaść! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że odbędzie się zacięta walka na oferty. Inaczej będzie smutno i nie wyobrażam sobie, że mógłbym już więcej nie stanąć na pierwszym tee, a króliczek na ramieniu nie podpowie – wal za rów, przecież potrafisz!  

Link do ogłoszenia o przetargu.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl