15 lat Sierra Golf Resort!

Piętnaście lat to długo a zarazem jak mgnienie oka. Gdy coś ma nastąpić “za”, to lekko nam się dłuży, gdy to “coś” już było to zupełnie nie wiadomo, kiedy to mięło. Piętnaście lat temu powstało pole Sierra Golf i … jakby powstaje nadal. Niestety z powodu odległości dość rzadko bywam w tym wspaniałym miejscu. Jednak ilekroć uda mi się tam wybrać jestem zaskakiwany czymś nowym! I tak trwa to od piętnastu lat! Najpierw to były detale i naturalna rozbudowa, teraz przyznam się, że nie raz nie nadążam za zmianami. To nowe wiaty na tee, to osiedle domków, to apartamenty, to sauna itd. To wszystko dla graczy i gości. Z prawie zwykłego pola golfowego, właściwie niewiadomo kiedy, zrobił się chciałoby się napisać zwyczajny “resort”, ale on jakoś się tej zwyczajności oparł. Wciąż ma swoją duszę i trzyma ten klimat przyjaznego, powiedziałbym wręcz “rodzinnego” klubu. I to jest wyczyn! Sztuką jest stworzyć miejsce dla golfowych mas i zachować to coś! To zasługa właścicieli, którzy wytyczyli taki właśnie kurs i ludzi, którzy te wytyczne realizują! Im zawdzięczamy ten pełen profesjonalizm we wszelkich działaniach, dzięki którym nam się tam, tak po prostu, dobrze gra.

Turniej urodzinowy odbył się w ekstremalnie złych warunkach pogodowych. Deszcz niesiony wiatrem atakował z każdej strony i właściwie jedynym sposobem żeby nie zmoknąć była decyzja by zejść z pola. Większość uczestników jednak pokazała swoją determinację i dokończyła grę. Wyniki zapewne z powodu pogody nie były rewelacyjne, nie mniej jednak niektórym udało się zagrać rundę na  przyzwoitym poziomie. Najlepszy wynik brutto  (81) uzyskało  dwóch graczy Tomasz Wolf ( SGC) i
norweg Peter Johannson i w tej kolejności (lepszy wynik na ostatnich dołkach)zajęli miejsce na podium. Jedno uderzenie więcej na swojej karcie zanotował Daniel Sadoch (SGC) i tymn samym uplasował się na trzeciej pozycji.

W kategorii brutto Pań najlepsza była Małgorzata Brodowska (95), drugie miejsce zajęła Monika Kubiak (100) a trzecie Ute Kisielewski (100)

W kategorii Stb. w grupie 18,1-36

1 Tadeusz Busz 40

2 Rafał Reszka 39

3 Ewelina Powszuk 35

W kategorii Stb. w grupie 0-18

1 Krzysztof Jankowski

2 Fredrik Larson

3 Ulrih Lindgren

Konkursy dodatkowe:

Najdłuższe uderzenie Panie – Marta Ciesiołkiewicz

Najdłuższe uderzenie Panowie Daniel Sadoch

Najbliżej dołka piłkę umieścił Krzysztof Jankowski

   

 

Po ceremonii wręczenia nagród przyszedł czas na świętowanie urodzin i jak to zwykle w Sierze było pełno pyszności, doskonała atmosfera i zabawa do późnych godzin nocnych! Urodziny uważamy  za w pełni  udane i życzymy wielu kolejnych równie udanych jubileuszy!   

        

Zapisz

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl