Architektoniczna realizacja roku

Nagroda “Architektoniczna realizacja roku” powędrowała w środkowych Czechach do projektu firmy GOLFER.eu
Najnowszy ukończony projekt firmy GOLFER.eu, Panorama Golf Resort w Czechach, uzyskiwał od niemalże roku pozytywne recenzje i entuzjastyczne przyjęcie graczy i odwiedzających. Od otwarcia jesienią 2016 ośrodek ten gościł ponad 150 turniejów golfowych, a także stał się ulubioną destynacją dla setek golfistów, zarówno obywateli pobliskiej Pragi jak i licznych podróżnych i turystów.
Dziś, dzięki uzyskanej nagrodzie, praca zespołu firmy GOLFER uzyskała oficjalne uznanie środowiska niezależnych ekspertów w dziedzinie architektury i budownictwa. Projekt zaprezentował nowoczesne, interdyscyplinarne podejście do rozwiązań w dziedzinie usług gościnności, terenów rekreacyjnych, projektu pola golfowego, a także zagadnień zrównoważonego rozwoju podczas pracy w delikatnym środowisku naturalnym.

Jest zjawiskiem relatywnie niezwykłym, iż projekt będący kombinacją projektów golfowego, kubaturowego i architektury wnętrz, otrzymał nagrodę w środowisku tradycyjnie zdominowanym przez projekty budowlane obiektów kubaturowych. Z tego powodu nagroda ta ma jeszcze większe znaczenie i wartość. Jury konkursu w swoim uzasadnieniu zwróciło uwagę na to zagadnienie komentując:
Projekt ośrodka jest nadzwyczajny pod względem zakresu i wyszukanego ujęcia rozwiązań architektury krajobrazu; wyróżnia się zarówno oryginalnym układem przestrzennym, jak i architektonicznymi detalami i wyglądem budynku klubowego. W sferze pól golfowych ośrodek ten ma potencjał, aby znaleźć się wśród najlepszych europejskich destynacji. Realizacja projektu pomaga w znacznym stopniu promować turystykę w regionie środkowoczeskim”.

Uzyskanie niniejszej nagrody umożliwia zespołowi GOLFER.eu zakończenie prac przy realizacji tego zadania inwestycyjnego i otwarcie się na nowe możliwości współpracy przy realizacji dalszych projektów, w tym również w Polsce.
– Panorama Golf Resort łączy w sobie 27-dołkowe pole golfowe o najwyższych światowych parametrach, 4* hotel butikowy, restaurację o wysokiej jakości gastronomii, a także całą gamę komplementarnych usług rekreacyjnych i sportowych. Ośrodek zlokalizowany jest 50 km na południowy wschód od Pragi. Został on zaprojektowany, zrealizowany oraz wprowadzony do eksploatacji przez i pod bezpośrednim nadzorem szefów zespołu GOLFER.eu, pochodzącego z Czech Libora Jiraska i pochodzącego z Polski Michała Terecha

Zapisz

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl