Polscy golfiści pokonali Duńczyków w pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy!

Polscy golfiści pokonali Duńczyków w pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy!

Mistrzostwa Europy, które od 2 sierpnia trwają w Glasgow i Berlinie, to zupełnie nowa formuła rozgrywania najważniejszych zawodów Starego Kontynentu w siedmiu dyscyplinach: pływaniu, lekkoatletyce, kolarstwie, triathlonie, wioślarstwie, gimnastyce i golfie.W golfie na ME występuje 16 dwuosobowych drużyn męskich, reprezentujących 11 krajów: Wielka Brytania (3 drużyny), Szwecja, Hiszpania, Włochy (po 2 drużyny), Belgia, Dania, Portugalia, Norwegia, Islandia, Irlandia i Polska (po 1 drużynie).Rywalizacja w golfie ruszyła 8 sierpnia i potrwa do niedzieli 12 sierpnia. Zawodnicy grają na PGA Centenary Course w Gleneagles w Szkocji, kolebce tej dyscypliny. To  jedno z najsłynniejszych pól golfowych na świecie, które zapisało się w historii jako miejsce pamiętnego triumfu Europy nad USA w prestiżowych zawodach RyderCup w 2014 roku.

Polscy zawodowi golfiści, Mateusz Gradecki i Adrian Meronk, wspólnie zwyciężyli w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy w Glasgow. Polski duet golfistów po wyrównanym meczu pokonał duńską parę Ovesen -Norgaard Moller i w kolejnej rundzie zmierzy się z reprezentantami Hiszpanii.

„Byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni przed pierwszym meczem z Duńczykami. Rywalizacja była wyrównana. Nie było momentu, by którakolwiek z drużyn prowadziła więcej niż jednym dołkiem. Udało nam się kontrolować mecz na drugiej 9 i dowieźć dobry rezultat do końca. Bardzo dobrze uzupełnialiśmy się z Adrianem, zrobiliśmy sporo birdie co pozwoliło nam być krok przed Duńczykami. Teraz przygotowujemy się do czwartkowego meczu z Hiszpanami. Startujemy o 11:30lokalnego czasu”, powiedział Mateusz Gradecki.

 

 

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl