W XXIII Polonii Cup znów zwyciężył Michał Kasprowicz.

Od 23 lat, co roku w sierpniu pole w Kołczewie staje się celem podróży golfistów polonusów z całego świata. To takie miejsce gdzie można spotkać dawno niewidzianych znajomych a także poznać nowych. Atmosfera wakacji, morskie powietrze i golf to niesamowita uzależniająca mieszanka. Kto raz uczestniczył w tym wydarzeniu – wraca. Wraca do widoków budzącego się o poranku pola, do leniwie pełznących po farwayach wieczornych cieni, kumkania żab, widoku bocianów, szumu lasu i wielu innych cudów przyrody. Wraca, bo w tym polu nie można się nie zakochać, tutaj nie można nie wrócić. Każdy wraca, a jeżeli nie może – to tęskni! Tęskni tak mocno jak za dawno niewidzianą ukochaną…

Turniej Polonia Cup odbył się w Amber Baltic Golf Club już po raz dwudziesty trzeci i jest najstarszym cyklicznym turniejem amatorskim w Polsce. Ideą jego powstania była integracja środowiska polskich golfistów z „golfową Polonią” oraz z grającymi w golfa cudzoziemcami, związanymi z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju specjalny puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet, mężczyzn i juniorów. Sponsorem Tytularnym tegorocznej edycji turnieju został autoryzowany dealer Volvo – Auto Bruno.

Po miesiącach iście afrykańskich upałów na polu widać było oznaki suszy jednak greeny i  tee były bez zarzutu. Pierwszy dzień, to dzień szybkich greenów. Nie jeden zawodnik zanim się ogarnął zaliczył 3 lub 4 putty. Kolejnego dnia było już lepiej, greeny zwolniły a temperatura nieco opadła i można było bardziej skupić się na grze niż na schładzaniu organizmu.

Po raz kolejny zwyciężył Michal Kasprowicz, drugie miejsce zajął Grzegorz Gawroński a trzecie Jan Piętka. Najlepszym master seniorem został Paweł Grzelak, seniorem Frank Mueler, wśród pań najlepsza była tradycyjnie Marianna Duczmal drugą pozycję zajęła Irena Kokocińska a trzecie miejsce wywalczyła Bożena Sokołowska.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się tradycyjnie w Hotelu Amber Baltic i poprzedzona była imprezą „before party” w nowo otwartej Piano Cafe Międzyzdroje, podczas której wylosowano nagrodę specjalną „Samochód Volvo XC60 na Weekend” Szczęśliwcem okazał się dealer Forda z Berlina!

Turniej odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polskiego Związku Golfa.

 

 

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl