Turniej XXV lecia Amber Baltic Golf Club z John Deere Polska i Hein Sp. z o.o.

Gdy hitem muzycznym 1993 roku był utwór What’s Up zespołu 4 non blondes a z mapy zniknęła Czechosłowacja – na naszej, polskiej mapie pojawiło się pierwsze pole golfowe – Amber Baltic Golf Club.  I tak to się wszystko zaczęło…

Różne są zdania co do pierwszeństwa powstania pola w powojennej Polsce, tak naprawdę nie ma to teraz większego znaczenia i tak dla wielu Amber zawsze będzie pierwszym, bo tu zaczynali i numerem jeden, bo się w nim zwyczajnie zakochali!  Zakochali się również w Golfie i miłość ta trwa jak w starym dobrym małżeństwie. Są wzloty, są upadki, bywają krótkie rozstania ale zawsze się wraca! Zupełnie jak w słowach przysięgi małżeńskiej “dopóki śmierć nas nie rozłączy” i ten prawdziwy koniec przychodzi  zwykle wtedy, gdy Golf zostaje wdowcem.

25 lat w historii światowego golfa to takie zwykłe oka mgnienie, dla nas to cała nasza historia i okazja do świętowania, dlatego też 25 lecie powstania pola obchodzono uroczyście, z przytupem i oczywiście turniejowo! Sponsorat nad wydarzeniem objął John Deere Polska i Hein Sp. z o.o. Turniej rozegrano w systemie punktacyjnym Stableforda netto i brutto. Mimo sporej frekwencji na zdobycie nagród mogło liczyć wielu uczestników, gdyż organizatorzy przygotowali kilka konkursów dodatkowych oraz  kategorie dodatkowe. Na 14 dołku nagrodą za hole in one była profesjonalna kosiarka ufundowana przez firmę John Deere Polska.

Najlepszym wynikiem popisał się Grzegorz Gawroński, pokonując nawet o jedno uderzenie wychowanego na tym polu  i zwycięzcę w grupie PRO – zawodowca Jakuba Ossowskiego! Par pola zagrany przez Ossowskiego nie wystarczył na minus jeden Grzegorza. To była zresztą doskonała runda w której Grzegorz ustrzelił aż 7 ptaszków! :)  Tym samy wywalczył pierwsze miejsce Stb. brutto osiągając 37 pkt. Drugie miejsce zajął Roman Lampart a trzecie Jan Konieczny. W kategorii Stb. netto pierwsze miejsce zajął Marian Okupniak , który swoją nagrodę przeznaczył na szkołę podstawową w Kołczewie, mając nadzieję że być może kiedyś wykształci się w niej jakiś przyszły mistrz golfa. Drugie miejsce zajęła Dorota Kamińska a trzecie Sławomira Cieślik. Wszyscy zwycięzcy uzyskali po 40 pkt. Stb. natomiast o miejscu na podium zdecydował posiadany handycap gracza. Najlepszym wynikiem Stb. brutto wśród seniorek popisała się Sławomira Konieczna a wśród Panów Zbigniew Fota, w kategorii Seniorów starszych zwyciężył Paweł Grzelak.

Galę zaszczyciło swoją obecnością wielu oficjeli składając życzenia wszelkiej pomyślności o raz dalszego rozwoju. Swoje wspomnienia związane z polem i golfem opowiedzieli ze sceny Andrzej Strzelecki i Krzysztof Materna.

Na koniec odbyło się jeszcze wręczenie nagród w dodatkowym, spontanicznym turnieju “Mediatour- dwadzieścia lat później”. Był on rozegrany równolegle z tym, że udział w nim brali tylko ci zawodnicy, którzy brali udział w cyklu turniejów rozegranych w 1998 i 2000 roku. Zwyciężył brutto oczywiście  Grzegorz Gawronski, drugie miejsce zajął Jakub Ossowski a trzecie zajął Roman Lampart. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki i pamiątkową oczywiście drewnianą tabliczkę (20 lat temu wręczaliśmy ręcznie robione drewniane puchary, gdyż sponsorem była firma Bracia Ludwińscy – handlująca drewnem egzotycznym). Dodatkowo wśród weteranów wylosowana została nagroda specjalna w postaci naszego sztandarowego produktu kompletu składającego się z kryształowej karafki i sześciu kryształowych szklanek. Szczęśliwy dla Mariana Okupniaka los, wyciągnął współfundator nagrody Mirek Kaczmarek. Tym razem zwycięzca losowania nagrodę zatrzymał dla siebie.

Po zakończeniu ceremonii jeszcze długo trwały wspomnienia z tych 25 lat a uczestnicy pogrupowani w różne kręgi kończyli imprezę w różnych miejscach. Np. w miejscówce przy Leśnej 1 trwała ona do prawie do świtu.  W najbliższy weekend czeka nas kolejna okazja do spotkania na kołczewskim polu, gdyż rozegrane zostaną dwudniowe Xelion Mistrzostwa Amber Baltic Golf Club by BogiGolf.