Alternatywa dla turniejów- CEZAR Golf Champions League

Pole krak

Nowa rzeczywistość wirusowa i gospodarcza przekłada się również na naszą ulubioną grę. Możemy to zaobserwować po znaczącym spadku uczestników turniejów i w ogóle członków PZG. Tak na nasze oko wyparowało z szeregów PZG ok. 2000 członków.

Nie znaczy to wcale, że porzucili oni Golfa na zawsze, bo wiemy że to przecież nie jest możliwe. 🙂 Jedni grają towarzysko inni czekają na lepsze czasy. Ubyło tez trochę członków z jednych klubów, ale pojawili się nowi w innych. Obserwujemy dosyć sporą i chyba niespotykaną do tej pory na taką skalę, rotację graczy pomiędzy klubami. Zatrzymanie gospodarcze spowodowało baczniejsze przyglądnie się wydatkom także wśród golfistów. Efektem jest spora migracja chcących zachować hcp do tańszych klubów wcale nieprzypisanych do konkretnego pola. Dlatego nie bardzo rozumiemy zaprezentowany na ostatnim walnym zgromadzeniu PZG, pomysł podniesienia opłat członkowskich PZG ze 150 zł na 250 i wpisowego dla nowych klubów. Dla tych ostatnich zaproponowano wręcz kuriozalną podwyżkę – dla klubów bez pola z 300 zł na 3000 zł!  Rozumiemy brak środków, wszyscy to odczuwamy, ale chyba nie tędy droga i proponowałbym zacząć najpierw od szukania oszczędności a nie przerzucania ciężaru funkcjonowania na członków związku gdyż nie służy to propagowaniu i rozwojowi naszej dyscypliny.  

Finanse to jedna strona medalu, drugą są epidemiologiczne obostrzenia skutecznie ograniczające  atrakcyjność dotychczasowych turniejów, które w połączeniu ze wzrostem opłat turniejowych (nie na wszystkich polach) powodują odpływ uczestników od tej formy rozgrywek na rzecz rund towarzyskich. Współzawodnictwo jednak nie znosi próżni, którą próbuje się zastąpić  organizowaniem różnego rodzaju lig czy rankingów. Jak to w życiu bywa jedne cieszą się większym inne mniejszym powodzeniem. Z reguły są to aranżacje lokalne lekko już ograne i niezapewniające odpowiedniej dawki adrenaliny i endoorfin.

Jak w dzisiejszych czasach skoro chcemy lub musimy, bezpiecznie współzawodniczyć pomiędzy sobą?

Jest taka ciekawa Liga na która trafiliśmy i wróżymy jej powodzenie. Prosta łatwa i przyjemna z elementami współzawodnictwa, podróży i oszczędności. Wszystko w jednym!

Dlaczego o tym piszemy? Bo wydaje się warta zainteresowania i udziału. Krotko mówiąc gramy z kim chcemy i kiedy chcemy. Zgłaszamy ile chcemy rund a do wyniku liczy się i tak 6 tych najlepszych. Kosztuje nas ta zabawa na swoim polu 30 zł (opłata rejestracyjna) od rundy, na obcych polach też 30 zł plus ( z reguły sporo niższa niż w cennikach) opłata za grę. Promuje to w pewien sposób nasze golfowe podróże, dostarczając nam argumentów i powodów do wyjazdu na golfa z przyjaciółmi i współzawodnictwa na innych polach. W lidze przewidziano sporo nagród i wyróżnień a na uczestników finałów ligi czekają 3 dni darmowego golfa z noclegiem i atrakcyjną biesiadą!

W sezonie 2020 gramy na polach w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wynik uzyskany w każdym turnieju na danym polu zaliczany jest równocześnie do rankingu o Mistrzostwo Pola, Kraju i całej Ligi. Do rankingów liczy się 6 najlepszych wyników w sezonie. Gramy przez cały sezon o tytuły: Mistrz Pola, Mistrz Kraju i Mistrz Ligi w klasyfikacjach: Brutto, Netto i Grand Prix, oraz w 4 grupach HCP (Stablefod netto):

Gr. I. HCP 0-12 
Gr. II. HCP 12-18 
Gr. III. HCP 18-24 
Gr. IV. HCP 24-36 

Dodatkowo co miesiąc o: Mistrza Miesiąca Brutto (stroke play brutto), Netto (stableford netto) i Grand Prix (stableford netto). Czyli na nudę nie możemy narzekać a i każdy ma spore szanse na jakiś tytuł. Na koniec sezonu Liga wyłoni Mistrzów każdego Klubu i Pola w kategorii Brutto, Netto, Grand Prix i to w 4 grupach HCP.

Mistrzowie każdego Pola w kategoriach Brutto, Netto i Grand Prix rozegrają pomiędzy sobą wiosną 2021 roku specjalny, 3 dniowy, wyjazdowy turniej o tytuł Mistrza Mistrzów Pola z biesiadą góralską i noclegiem w górskim hotelu „Pod Wulkanem” na koszt organizatorów. Turniej odbędzie się na polach: Kraków Valley Golf & Country Club i Golf Resort Black Stork w Tatrach Słowackich oraz Royal Kraków Golf & Country Club lub Royal Valley Golf Club. Turniejowi Mistrzów Pola towarzyszyć może Wyjazdowy Turniej z góralską biesiadą w cenach promocyjnych o ile ktoś będzie zainteresowany.

 Więcej o zasadach, rejestracji, opłatach i nagrodach dowiecie się tutaj  „CEZAR Golf Champions League 2020”  Sprawdźcie na jakich polach możecie skorzystać z oferty i widzimy się na finale!

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl