Mateusz Gradecki walczy o podium

Mateusz Gradecki walczy o podium w klasyfikacji sezonu europejskiej ligi Pro Golf Tour2020! Piąte miejsce w Czechach dobrą zaliczką przed ostatnimi trzema turniejami sezonu 2020

Przed Mateuszem Gradeckim, jednym z najlepszych polskich zawodowych golfistów, trzy kluczowe turnieje w walce o podium sezonu 2020, profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Po zawodach zakończonych w niedzielę w Czechach, w których Gradecki był piąty, teraz przed polskim zawodnikiem walka w trzech ostatnich turniejach sezonu 2020, które odbędą się w Austrii i Niemczech.Mateusz Gradecki jest już w austriackim Schladming, gdzie w środę, 2 września w alpejskiej scenerii pola Schladming Dachstein odbędzie się kolejny turniej cyklu Pro Golf Tour. Mateusz powalczy w nim o jak najlepszy dorobek punktowy do klasyfikacji generalnej – Order of Merit, w której obecnie zajmuje siódme miejsce. Zawodnik jest optymistycznie nastawiony przed tą rywalizacją. W poprzednim turnieju, zakończonym 30 sierpnia na czeskich polach Kynzvart i Sokolov, Gradecki zajął 5 miejsce pomimo niezwykle trudnych warunków pogodowych panujących na polu. „Niedzielna runda finałowa odbywała się w deszczu i przy bardzo silnym wietrze, na trudniejszym z dwóch turniejowych pól. Nie było dwóch takich samych podmuchów wiatru, więc każde uderzenie wymagało maksymalnie bezbłędnej gry. Cieszę się, że w tak trudnych warunkach udało mi się awansować w rundzie finałowej o ponad 10 pozycji. Ostatecznie zająłem 5 lokatę, a do pierwszej trójki zabrakło mi zaledwie dwóch uderzeń, była więc w moim zasięgu” powiedział Mateusz Gradecki.

Do Austrii Mateusz przyjechał z dobrym nastawieniem i gotowy do rywalizacji.

„W ostatnich trzech turniejach Pro Golf Tour będę walczył o miejsce w pierwszej trójce Order of Merit. Zajęcie takiej lokaty zapewni mi wyższą kategorię startu w Challenge Tour. Prawo do startu w przyszłorocznym Challenge Tour już mam, ale warto powalczyć o wyższą kategorię zawodniczą” podkreślił Gradecki.

Gradeckiego, oprócz Pro Golf Tour zobaczymy jeszcze także w tegorocznych turniejach Challenge Tour,rozgrywanych pomimo kalendarza zmienionego przez pandemię SARS CoV-2.

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że rywalizacja sportowa w wielu cyklach golfowych uległa zmianie. Odwołanych lub przełożonych zostało także wiele turniejów Challenge Tour. Z najbliższego turnieju w Irlandii musiałem zrezygnować, ze względu na start w Pro Golf Tour, ale planuję udział w jeszcze kilku turniejach w tym sezonie. Oczywiście jeśli sytuacja związana z pandemią pozwoli na ich przeprowadzenie. Jednak moim celem w Challenge Tour w tym roku będzie przede wszystkim zdobywanie doświadczenia” powiedział polski golfista.

W ramach Pro Golf Tour przed Mateuszem jeszcze trzy turnieje:

02.09.2020—04.09.2020, Austria: Schladming Dachstein Open 2020 powered by EURAM BANK

08.09.2020—10.09.2020, Austria: Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2020

28.09.2020—30.09.2020, Niemcy: Castanea Resort Championship 2020

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl