Pro Golf Tour

W egipskim Ain Sokhna rozpoczął się dzisiaj pierwszy turniej sezonu 2021 golfowej profesjonalnej ligi Pro Golf Tour. Po pierwszej rundzie Mateusz Gradecki zajmuje łączone drugie miejsce z wynikiem 66 uderzeń (6 poniżej par).

Drugi dzień zmagań polski golfista rozpocznie już w środę o 8:05 z pierwszego tee pola Ain Sokhna Golf Club. Jeśli utrzyma wysoki poziom i dobre wyniki, zawalczy o punkty do klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour i nagrody pieniężne, których pula w turnieju Red Sea Egyptian Classic wynosi 30 tysięcy euro. 

„Pierwszy dzień gry nie był łatwy ze względu na warunki pogodowe. Silny wiatr dawał się we znaki wszystkim zawodnikom. Cieszę się z dobrego wyniku. Teraz szykuję się do jutrzejszej drugiej rundy” powiedział Mateusz Gradecki.

Przed zawodnikami jeszcze dwa dni gry – w czwartek rozegrana zostanie runda finałowa. Turniej Red Sea Egyptian Classic to pierwsze w tym roku zawody profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Ze względu na pandemię Covid 19, start ligi został opóźniony. Łącznie w tegorocznym kalendarzu przewidziano 14 turniejów. Golfiści z całej Europy rywalizować będą podczas zawodów w Egipcie, Austrii, Niemczech, Holandii, Czechach i Polsce. Co ciekawe, w tym roku nasz kraj będzie gościł golfistów Pro Golf Tour dwukrotnie: na polu Karolinka Golf Park (turniej matchplay) oraz na polu w Brzeźnie, na którym rozegrany zostanie Gradi Polish Open by Emeralld 2021. Oba turnieje odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2021 r. 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl