Zwycięstwo Mateusza Gradeckiego

Zwycięstwo Mateusza Gradeckiego w pierwszym turnieju międzynarodowej ligi Pro Golf Tour w tym sezonie.

Prawdziwy rollercoaster z niezwykle emocjonującym finiszem – tak można opisać Red Sea Egyptian Classic – pierwszy tegoroczny turniej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, który zakończył się dzisiaj zwycięstwem Mateusza Gradeckiego. Polski golfista przez cały turniej utrzymywał się w ścisłej czołówce, a ostatniego dnia w znakomitym stylu przypieczętował swoje zwycięstwo.

Podczas rundy finałowej Mateusz Gradecki na trzech ostatnich dołkach trzykrotnie z rzędu zaliczał birdie. Przy finałowym dołku osiągnął to , trafiając bezbłędnie z odległości około 10 metrów! Gradecki zakończył turniej z wynikiem -12, wyprzedzając o dwa uderzenia, drugiego w klasyfikacji, Mike Tooropa z Holandii. W poszczególnych rundach Gradecki zanotował odpowiednio: 66, 70 i 68 uderzeń.

 „Końcowe trzy dołki to pokaz mojej najlepszej gry. Jestem zadowolony z wyniku i stylu w jakim go osiągnąłem. Porównując ten start z inauguracjami poprzednich sezonów, czułem się tutaj bardzo pewnie. Przed zawodami byłem przekonany, że jestem dobrze przygotowany i wychodziłem na pole, czując głód rywalizacji. Zupełnie nie miałem myśli, że po długiej, sześciomiesięcznej przerwie między sezonami “jakoś to będzie” z moją grą. Przed turniejem i w jego trakcie byłem pewny i spokojny – a to szczególnie ważne na polu, podczas turnieju. W tyle głowy cały czas miałem świadomość, że do tegorocznego sezonu przygotowywałem się szczególnie długo i mogę być pewny efektów treningowych” powiedział Mateusz Gradecki.

Polski golfista do sezonu przygotowywał się zarówno w kraju – w tym w swoim macierzystym klubie Gradi Golf Club i za granicą m.in. w USA.

To było 6 miesięcy wytężonej pracy. Ta niezwykle długa przerwa pomiędzy turniejami i chyba najdłuższa w mojej dotychczasowej karierze, oznaczała dla mnie codzienną pracę oraz możliwość doskonalenia swojej gry” dodał Mateusz Gradecki.

Turniej Red Sea Egyptian Classic to pierwsze w tym roku zawody profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Ze względu na pandemię, start ligi został opóźniony. Łącznie w tegorocznym kalendarzu przewidziano 14 turniejów, kolejny z nich – Red Sea Ain Sokhna Classic 2021 – rozpocznie się 18 kwietnia również w egipskim Ain Sokhna.

„Teraz przede mną kolejne turnieje. Już za 3 dni w Egipcie biorę udział w następnych zawodach serii Pro Golf Tour, potem jadę do Austrii na jeszcze jeden turniej tego cyklu. Chcę utrzymać dobrą grę i wyniki także w dalszej części sezonu, podczas którego mam w planach udział jeszcze w 7-10 turniejach Challenge Tour” podsumował polski zawodnik.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl