Turniejów brak!

Turniejowo raczej nie poszalejemy. Kolejne turnieje zostały odwołane. Pojedyncze, to nie problem, zresztą aura jakby wiedziała i dzięki temu wielu nam nie żal. Bardziej odczują to organizatorzy, zwłaszcza różnej maści cykli turniejów. Te z reguły bazują na turniejach eliminacyjnych z jakimś finałem gdzieś tam. Wiele już takich przepadło. Co najgorsze robi się ciasno w kalendarzu. Te planowane na początek sezonu, które nie odbyły się, w większości, zwyczajnie nie mają się gdzie i kiedy odbyć! W kolejce na odwołanie czekają kolejne. Oby tak nie było! Od kilku dni możemy przynajmniej oficjalnie grać! I to jest już jakiś sukces. Może teraz wstrzymujący się dotychczas opłatą składek PZG i Klubów Golfowych powrócą. Póki co zaplanowane na najbliższy weekend turnieje zostały odwołane a moduł turniejowy zablokowany. Poniżej stanowisko PZG.


Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, uprzejmie informujemy co następuje.

Zgodnie z §9 ust 16 rozporządzenia, organizacja współzawodnictwa sportowego pozostaje zabroniona, za wyjątkiem współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży organizowanego przez polski związek
sportowy (§9 ust 16 pkt 1). W związku z tym, Zarząd PZG podjął decyzję o wprowadzeniu do odwołania blokady modułu turniejowego w systemie Eagle.

Ponadto, dopuszczono uprawianie sportu na obiektach na otwartym powietrzu, przy czym w miejscu, w którym jest prowadzona działalność, może przebywać nie więcej niż 25 osób (§9 ust 16a).

Biorąc pod uwagę rozległą powierzchnię infrastruktury golfowej, PZG stoi na stanowisku, że w rozumieniu przepisów odnośnego rozporządzenia, jeden dołek jest boiskiem golfowym (oddzielnym obiektem sportowym). Podobnie jak driving range, P&P, czy putting green. Wobec czego, na każdym z nich może przebywać jednocześnie nie więcej niż 25 osób w tym samym czasie.

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez uczestników aktywności sportowej jest zniesiony (§25 ust. 3 pkt 11).

Hotele i pensjonaty pozostają w tym czasie zamknięte. Zgodnie z zapowiedziami zostaną otwarte najwcześniej po weekendzie majowym.

Należy pamiętać, że w/w regulacje obowiązują od najbliższego poniedziałku do niedzieli 25 kwietnia 2021 r. (§9 ust. 16a). Po tym terminie przepisy mogą ulec zmianie.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl