Mercedes-Benz International Pro-Am

Mercedes-Benz International Pro-Am

Ostatni dzień trzy dniowego turnieju golfowego w Al Ain pod Dubajem wyłonił zwycięzców Mercedes-Benz International Pro-Am. Wystartowały 34 drużyny z 17 krajów składające się z 3 amatorów i 1 zawodowca. Polskę reprezentował Maksymilian Sałuda (Binowo Park) oraz amatorzy: Ireneusz Kwiatkowski, Włodzimierz Bryła (obaj Binowo Park) i Ireneusz Sęk (Gradi Golf). Ostatecznie zajęli oni 3 miejsce ex aequo łącznie z ekipą angielską pod dowodzeniem Jamesa Ferreby. W indywidualnej kategorii zawodowców, Maks Sałuda z wynikami 73, 69, 69 zajął 6 miejsce.

“Cała organizacja turnieju perfekcyjnie przeprowadzona, nie widziałem nigdy takiego wsparcia ze strony organizatorów”, podsumował Ireneusz Sęk. “Oczekiwania na turniej zrealizowaliśmy w 100%, czyli graliśmy drużynowo, wspieraliśmy się nawzajem i trzymaliśmy prawdziwy team spirit. Dlatego podziękowania i gratulacje dla całej drużyny”.

“Okolica pola golfowego niewiarygodna, dookoła tylko piasek i słońce. Pole piękne. Greeny wymagające niewiarygodnej precyzji, nigdzie na świecie takich nie widziałem. Niby na pustyni ale gra się jak po lodzie”, paradoksalnie skomentował Włodzimierz Bryła.

“Najlepiej grało mi się z samego rana, gdy upał jeszcze nie był tak uciążliwy. Znakomita współpraca z drużyną dała wiele radości na polu golfowym. Miłym zaskoczeniem była elegancka oprawa ceremonii rozdania nagród”, podsumował Ireneusz Kwiatkowski.

“Stworzyliśmy bardzo ciekawą drużynę. Wiele doświadczenia z innych dyscyplin sportu pozwoliło nam szybko znaleźć wspólną atmosferę komfortu i mobilizacji. Nikt nie czuł presji, ani nie tryskał huraoptymizmem. Po prostu cieszyliśmy się spędzonym czasem na polu golfowym. Osobiście dawno tak dobrze nie bawiłem się golfem. Mam nadzieję, że za rok powalczymy o zwycięstwo”, powiedział Maksymilian Sałuda