Adrian Meronk pierwszym Polakiem w golfowym Wielkim Szlemie

U.S. Open 2021 na żywo w Golf Channel Polska – Adrian
Meronk pierwszym Polakiem w golfowym Wielkim Szlemie
Stacja Golf Channel Polska podpisała umowę z United States Golf Association (USGA), organizatorem turnieju U.S. Open 2021, na wyłączne prawa do transmisji telewizyjnej na żywo. Tym razem będzie to wyjątkowe wydarzenie również dla polskiego sportu – po raz pierwszy w golfowym turnieju Wielkiego Szlema wystąpi zawodnik z Polski. Adrian Meronk,
pierwszy Polak grający na prestiżowym European Tour, zakwalifikował się w miniony weekend do U.S. Open 2021, po raz kolejny wpisując się do historii polskiego golfa.
Adrian Meronk, grający od 2016 roku jako zawodowiec, który zapewnił już sobie w zasadzie start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jest również pierwszym Polakiem grającym w najwyższej lidze europejskiego golfa – European Tour. Adrian, 28-latek z podwrocławskiego Toya Golf & Country Club, był w przeszłości ósmym amatorem świata, w tym m.in. dwukrotnym członkiem zwycięskich drużyn w rozgrywkach Arnold Palmer Cup, w których stają naprzeciwko siebie najlepsi amatorzy w europejskim
i amerykańskim golfie.
„To fantastyczna wiadomość i historyczny sukces Adriana Meronka. Od kilku lat widzowie Golf Channel Polska mają okazję kibicować Adrianowi na kolejnych etapach jego profesjonalnej kariery. Dzięki umowie zawartej pomiędzy Golf Channel Polska a USGA, w kilku milionach polskich domów zagoszczą golfowe emocje na najwyższym światowym poziomie – po raz pierwszy w turnieju zaliczanym do golfowego Wielkiego Szlema zagra Polak.
Widzowie Golf Channel Polska będą mogli śledzić zmagania najlepszych golfistów świata w dniach 17-20 czerwca. W tym roku turniej U.S. Open wraca po kilkunastu latach na słynne pole Torrey Pines South w San Diego, w południowej Kalifornii. To właśnie na Torrey Pines, podczas U.S. Open 2008, miał miejsce legendarny, pełen dramatu triumf Tigera Woodsa, który grał w turnieju z poważną kontuzją.
U.S. Open to drugi najstarszy turniej golfowy na świecie, po brytyjskim The Open. Będzie to już 121 edycja tego wyjątkowego wydarzenia sportowego. Pula nagród wynosi 12,5 miliona dolarów i jest najwyższą wśród turniejów wielkoszlemowych w golfie.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl