Birdieman

Mateusz Gradecki wśród 14 najlepszych golfistów turnieju Challenge Tour Open de Bretagne! Mateusz Gradecki, zajął 14 miejsce podczas turnieju Challenge Tour Open de Bretagne, rozgrywanym we francuskiej miejscowości Pleneuf. To drugi najlepszy wynik Mateusza w historii jego występów na Challenge Tour.

Występ w Bretanii to kolejny tegoroczny start Gradeckiego w Challenge Tour, jednej z najlepszych lig profesjonalnego golfa w Europie. Polski golfista w tym roku skupia się osiągnięciu jak najlepszego wyniku w tym cyklu. Jak do tej pory idzie mu bardzo dobrze. Gradecki popisał się fenomenalną liczbą birdie, zdobytych podczas wszystkich 4 rund tego turnieju. Łącznie aż 20 razy po zagraniach Gradeckiego, piłka lądowała w dołku po liczbie uderzeń mniejszej o jedno, niż przewidziana dla danego dołka liczba par. Mateusz Gradecki zdobył w tym turnieju więcej birdie niż zwycięzca turnieju i jakikolwiek zawodnik z pierwszej piątki zawodów. 

„Ciężko powiedzieć, co było dla mnie w tym turnieju najważniejsze, bo tak dużo się działo! Na pewno jestem bardzo zadowolony z mojej statystyki pod względem liczby birdie. Wiele części mojej gry było na takim poziomie, jaki chciałbym prezentować. Na pewno chcę także zminimalizować liczbę błędów – moja karta gry była w tym turnieju niezwykle kolorowa – pod względem liczby birdie, ale zdarzały się też bogeye” – powiedział Mateusz Gradecki.

Pole Golf Bluegreen de Pléneuf Val André,  położone nad Oceanem Atlantyckim gwarantuje wspaniałe widoki, ale nie zapewnia stabilnej aury. Podczas zawodów golfiści musieli się mierzyć z trudnymi warunkami pogodowymi, deszczem i niską temperaturą, wynoszącą jedynie 13 stopni.  Przy takiej pogodzie nie łatwo jest uzyskać dobry wynik, chłód, wiatr i deszcz nie pomagały w grze.

„Nie było łatwo, pole było bardzo wymagające, wymuszało bardzo uważną grę, szczególnie przy pierwszych strzałach. Jeśli  nie grało się w odpowiedniej linii, piłka z dużym prawdopodobieństwem wpadała w krzaki. Nie poddaję się i myślę, że to jest mój największy atut. Szukam rozwiązań w trakcie gry, aby wyciągnąć z niej ile się da. Miejsce, które zająłem w tym turnieju to nie jest do końca optymalny wynik, ale biorąc pod uwagę to, gdzie byłem na starcie 4 rundy, można powiedzieć, że wróciłem z dalekiej podróży. Jeśli chodzi o plany na ten sezon, na pewno chciałbym zająć miejsce w pierwszej 20 Challenge Tour, premiujące do gry w elitarnym cyklu European Tour” -powiedział Mateusz Gradecki.

European Tour to najbardziej prestiżowa golfowa liga europejska, jeśli dołączyłby do niej Mateusz Gradecki, byłby drugim (po Adrianie Meronku) Polakiem w historii, który dotarł do europejskiego golfowego topu.  Mateusz Gradecki po turnieju w Pleneuf awansował aż o 11 pozycji w klasyfikacji generalnej Challenge Tour i zajmuje obecnie 42 lokatę. Kolejne zawody Challenge Tour, z udziałem Mateusza Gradeckiego, rozpoczną już 1 lipca na polu Kaskáda Golf Resort w okolicach czeskiego Brna.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to czołowy zawodowy golfista w Polsce. Pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Obecnie jest zawodnikiem Challenge Tour, do którego awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl