Dom niedaleko pola? SPRZEDANE

Szukasz domu niedaleko Wrocławia, w zacisznej okolicy, z pięknym parkowym ogrodem? Tylko 13 km Gradi Golf i 27 km Toya Golf Club! Ta oferta jest dla Ciebie!

SPRZEDANE

Do sprzedaży piętrowy dom wolnostojący z garażem, posadowiony na 13-arowej działce, wybudowany w 1938 roku. Dom wyremontowany – nowa instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna, drenaż budynku, ocieplenie i elewacja. Pokrycie domu dachówką ceramiczną. Okna i drzwi z PCV. W drzwiach tarasowych nowa roleta antywłamaniowa. Ogrzewanie gazowe (piec dwufunkcyjny). Możliwość podłączenia drugiego pieca na paliwo stałe.

Na  parterze znajduje się salon z kominkiem, kuchnia, łazienka, korytarz i ganek wraz z zamykanym osobnym pomieszczeniem na buty i podręczne przedmioty. Z parteru wyjście na taras i do ogrodu. Pod tarasem schowek na sprzęt ogrodniczy. Na piętrze znajduje się duży hol, sypialnia i garderoba, a powyżej użytkowa antresola. Dzięki dużym przeszkleniom na każdej kondygnacji, dom jest dobrze doświetlony przez cały rok i otwarty na urokliwe zakątki ogrodu. Pod budynkiem znajduje się piwnica (wejście z domu), składająca się z 3 pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą domu jest możliwość jego rozbudowy, zachowując estetykę bryły budynku.

Niekwestionowanym walorem nieruchomości jest otoczenie domu. Posesja graniczy z trzech stron z ogrodami sąsiadów podobnej wielkości, zapewniając tym samym przedłużenie zielonego krajobrazu. W tylnej części ogrodu lity 2 m płot betonowy, zapewniający intymność w tej części działki.

Ogród utrzymany jest w stylu parkowym. Rośnie w nim wiele gatunków szlachetnych, w większości 30-letnich drzew, zimozielonych krzewów oraz bylin, przez co ogród wygląda atrakcyjnie każdą porą roku. Na działce znajdują się skrzyniowy ogród ekologiczny z własną uprawą warzyw i ziół, a ponadto wiele roślin jadalnych – maliny, winogrona, poziomki, jeżyny, a także stary orzech włoski. Od strony południowej ogród jest dobrze doświetlony, co zapewnia mu piękny wygląd i ciepło. Dzięki mikroklimatowi tej okolicy, na drzewach gnieździ się wiele gatunków ptactwa. Mała architektura ogrodowa umożliwia intymny wypoczynek w cienistych i słonecznych zakątkach ogrodu, a także biesiadę z przyjaciółmi. Ogród daje  możliwość zorganizowania placu rekreacyjnego dla dzieci, zawieszenia huśtawki, hamaka itp.

Ze względu na kompozycję ogrodu oraz wiek roślin, nie wymaga on systematycznej i czasochłonnej pielęgnacji. By zachować zdrowy wygląd roślin, korzystać można ze studni, znajdującej się na posesji. 

Działka z domem położona jest w spokojnej i  cichej dzielnicy domów jednorodzinnych, blisko pól i lasów. Dojazd do posesji drogą utwardzoną – asfaltową. Walorem położenia nieruchomości jest jej nieduża odległość od najbliższej szkoły, przedszkola, sklepów i salonów usługowych, przychodni, kościoła, restauracji itp., tj. ok. 300 m.

Miejscowość, w której znajduje się nieruchomość, położona jest wśród kompleksów leśnych, u podnóża Wzgórz Trzebnickich. W okolicy znajduje się wiele tras turystycznych, umożliwiających piesze i rowerowe wycieczki w ciekawie ukształtowanym terenie. Miejscowość słynie od wielu dziesiątków lat z mikroklimatu, korzystnego w leczeniu górnych dróg oddechowych, przez co znajdowało się tu do niedawna wiele sanatoriów i prewentoriów. Poza walorami zdrowotno-rekreacyjnymi, zaletą jest bliska odległość miejscowości od dużych aglomeracji miejskich i innych atrakcyjnych miejsc oraz jej dogodne z nimi skomunikowanie (stacja PKP oraz ok. 9 km od Drogi Ekspresowej S5). Oborniki Śląskie położone są 25 km od Wrocławia oraz ok. 120 km od stoków narciarskich i górskich tras turystycznych Karkonoszy.

SPRZEDANE

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl