Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfa.

Wielkie sportowe wydarzenie po trzech latach znów pojawi się na wielkopolskiej mapie golfowych turniejów

Drugi weekend września będzie dla pasjonatów golfa prawdziwą okazją do świętowania. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski oraz Mistrzostwa Wielkopolskiego Klubu Golfowego będą trwały dwa dni i odbędą się na nowo otwartym 18-dołkowym polu golfowym Black Water Links w Rumianku/gm. Tarnowo Podgórne. Dotychczasowe edycje przyciągały golfistów także spoza naszego regionu, więc i tym roku w turniejach rywalizować może każdy – Mistrzostwa odbędą się bowiem w formule Open.

Z zamiłowania do golfa

Chociaż golfistów w Wielkopolsce nigdy nie brakowało, to jednak istotnym punktem w historii tego sportu w regionie był rok 2009. Wtedy właśnie utworzono Wielkopolski Klub Golfowy, który zrzesza okolicznych golfistów. Klub od siedmiu lat działa w formie Stowarzyszenia. – „Jesteśmy przede wszystkim grupą przyjaciół, których łączy zamiłowanie do golfa, idea fair play oraz chęć realizacji inicjatyw sportowych” – mówi Tadeusz Ratajczak, Prezes Wielkopolskiego Klubu Golfowego. – „Mamy nadzieję, że sport ten zyska na popularności w naszym kraju, jak ma to miejsce na przykład w Czechach, Belgii czy Finlandii. Idea Otwartych Mistrzostw Wielkopolski zrodziła się właśnie z chęci popularyzacji golfa w Polsce” – dodaje.

Powrót po latach

Choć Wielkopolski Klub Sportowy nie jest liczną organizacją, Mistrzostwa każdego roku gromadziły ponad stu zawodników. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i stanowiła początek nowego rozdziału dla wielkopolskich miłośników golfa. Rozgrywki odbywały się cyklicznie przez trzy lata, aż do roku 2019. Dalsze plany powstrzymała pandemia. – „Niesprzyjające okoliczności związane z wybuchem pandemii COVID-19 skutecznie uniemożliwiły nam zorganizowanie kolejnej edycji Mistrzostw, jednak co najważniejsze, nie stłamsiło to w nas ducha rywalizacji i zamiłowania do golfa. Cieszymy się, że po krótkiej przerwie możemy wrócić na pole i spotkać się z golfistkami i golfistami, bo to właśnie dla nich organizujemy Mistrzostwa” – podkreśla Tadeusz Ratajczak.

Sprzyjające okoliczności

Czwarta edycja golfowego wydarzenia jest historyczna, ponieważ po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski i Mistrzostwa Wielkopolskiego Klubu Golfowego odbędą się właśnie w Wielkopolsce. – „Pierwsze trzy edycje miały miejsce poza terenem naszego województwa. Powodem był brak pełnowymiarowego pola golfowego w regionie” – tłumaczy Maciej Odzimek, Członek Zarządu WKG. – „Otwarcie 18-dołkowego pola Black Water Links wyzwoliło w nas nowe pokłady sportowego optymizmu. Zorganizowanie IV edycji wydarzenia stało się dla nas oczywistym wymogiem chwili” – dodaje Zbigniew Lubka, Członek Zarządu WKG.

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie oraz Mistrzostwa Wielkopolskiego Klubu Golfowego odbędą się w dniach 10-11 września 2022 roku na polu golfowym Black Water Links w Rumianku.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl