Garniturowe hi-tech z nutką humoru

Wydaje się, że z garnituru nie można już wycisnąć więcej. Ten prosty strój przechodzi co roku metamorfozę, lecz w gruncie rzeczy pozostaje niezmienny. Postanowiliśmy przyjrzeć się jednak ofercie Concierge i światowemu rynkowi, żeby przedstawić wam najbardziej zuchwałe pomysły, jak jeszcze da się ulepszyć prosty, wydawało by się, strój.

Wyobraźnia Japończyków nie zna granic. Garnitur stał się nie najgorszym polem do popisu dla myśli technicznej tego pomysłowego narodu. Dla Panów którym brakuje czasu na odwiedzanie pralni chemicznej, wymyślono Shower Clean – moczysz, mydlisz spłukujesz, i po 2 godzinach odzienie jest świeże i wyprasowane. Idealne rozwiązanie dla często podróżujących.

Jeśli podróże odbywają się upalnym latem, można wybrać inny wariant – garnitur zapachowy. Firma AOKI wymyśliła sposób na potliwość – garnitur traktuje właściciela perfumami. Choć nie zastąpi antyperspirantu, na pewno choć trochę polepszy kontakty z ludźmi. Inny japoński wynalazek, ma na celu ochronę naszego zdrowia. W okresie epidemia wirusa grypy A/H1N1, naukowcy wzięli się ostro do pracy i wynaleźli garnitur ze wzbogaconego tworzywa, który skutecznie zabija osiadłe na nim bakterie. Potrzebuje do tego jedynie światła słonecznego. Jego cena,podobnie jak i w poprzednich wymienionych przypadkach, jest dość przystępna .

Spośród wynalazków będących póki co w sferze marzeń użytkowników tego stroju, na prowadzenie wysuwa się garnitur ładujący telefon komórkowy. Do tego czasu, równie pomysłowa firma Digel zaoferowała przynajmniej ochronę przed szkodliwym promieniowanie telefonu, którą to szyci się w swojej linii Protect3. Dostępna także w Concierge linia ma też inne zalety – garnitury są odporne na plamy i zagniecenia.

Dużo więcej nietypowych zastosowań ma męski krawat. Są takie z wbudowaną kamera USB – można poczuć się jak James Bond. Na nudnych konferencjach doskonale sprawdzi się krawat z miejscem na Ipoda ( jest też rozwiązanie na ukrycie słuchawek) . Absolutnym hitem było jednak połączenie tej męskiej ozdoby z….poduszką. Dyskretny wentyl, szybkość dmuchania, i krawat pozwoli na wygodną drzemkę w każdych warunkach. Wygląda przy tym normalnie i stylowo. Podobnie jak krawat „rowerowy”, który w warunkach ograniczonej widoczności staje się odblaskowy, czym podnosi bezpieczeństwo jeżdżącego.

Zupełnie odrębnym i obszernym rozdziałem byłby opis nietypowych rozwiązań zastosowanych w spinkach do mankietów. Potwierdza się tylko teoria, że ograniczenia (także stroju) tylko wzmagają ludzką kreatywność. I kto powiedział, że garnitur musi być nudny?