EUROPEAN TOUR W BUŁGARII

MIĘDZYNARODOWE GWIAZDY UZNAŁY PIERWSZE WYDARZENIE EUROPEAN TOUR W BUŁGARII ZA WIELKI SUKCES

Najlepsi golfiści świata uznali rozgrywki Volvo World Match Play Championship na polu golfowym Thracian Cliffs Golf and Spa Resort za wielki sukces. Tytuł mistrza oraz 800 tys. euro pierwszej nagrody zdobył Graeme McDowell.
Graeme McDowell, który wygrał mecz finałowy w ostrej rywalizacji z ThongchaiemJaidee z Tajlandii i zajął siódmą lokatę w oficjalnym światowym rankingu golfowym, powiedział: „To był fantastyczny tydzień i bardzo dobrze się bawiłem. Wszyscy byli bardzo gościnni i chciałbym gorąco podziękować wszystkim osobom pracującym w Thracian Cliffs, Bułgarskiemu Towarzystwu Golfowemu oraz rządowi bułgarskiemu. Łatwo mi to mówić, ponieważ stoję tutaj ze wspaniałym trofeum w ręku, ale sądzę, że gdyby zapytać wszystkich graczy, którzy spędzili tu czas, każdy odpowie, że pobyt w Bułgarii upłynął mu bardzo przyjemnie.
Dbano o nas przez cały ten tydzień od początku do końca i wszyscy byli wspaniali. Bułgaria to rzecz jasna nowy kraj w golfie, ale mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do początku coś wyjątkowego w tym pięknym kraju i że znacznie więcej ludzi będzie tu grać i cieszyć się tym sportem”.
Półfinalista, Thomas Aiken z RPA, dodał: „Moim zdaniem było fantastycznie. To mój pierwszy pobyt tutaj, i nigdy bym nie pomyślał, że Bułgaria jest tak piękna. Myślę, że to wspaniałe miejsce na wakacje. W porównaniu na przykład z Hiszpanią tej kraj ma do zaoferowania do samo, o ile nie więcej, a jest tu mniej tłoczno. To przyjemne, spokojne miejsce na wakacje z rodziną,z fantastycznymi warunkami do gry w golfa. Chyba mają też wspaniałe plaże, więc nie ma żadnego powodu do tego, by tu nie przyjechać”.
Aiken dodał: „Było fantastycznie. Volvo wykonało wspaniałą robotę – jak przy każdym organizowanym przez nich wydarzeniu. Było to kolejne spektakularne wydarzenie w tym tygodniu, a atmosfera była znakomita. Nawet w kraju, w którym w golfa gra się tak krótko, przez ostatnich parę dni mieliśmy sporo widzów, bardzo nas wspierali. Pole golfowe jest wspaniałe, a widoki niesamowite. To świetne miejsce do gry, toteż ogólnie rzecz biorąc bawiłem się znakomicie. Jestem naturalnie trochę rozczarowany przegraną w półfinale, ale to i tak był udany tydzień”.
Per Ericsson, prezes Volvo Event Management, skomentował: „W Volvo szczycimy się naszą innowacyjnością, oryginalnością i przyszłościowym myśleniem, toteż odczuwamy ogromną satysfakcję z tego, że jako pierwsi wraz z naszym partnerem, IMG, sprowadziliśmy rozgrywki należące do European Tour do Bułgarii. Thracian Cliffs to wspaniała sceneria dla tego turnieju, które zostało bardzo dobrze odebrane przez graczy. Czujemy, że 130. zawodowy turniej golfowy okazał się wielkim triumfem”.
Guy Kinnings, globalny dyrektor zarządzający współorganizatora turnieju, firmy IMG Golf, dodał: „To był fantastyczny tydzień gry w golfa. Jednocześnie świętowaliśmy 50-lecie pierwszego turnieju World Match Play Championship. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że mogliśmy pokazać wszystko, co Bułgaria, a szczególnie Thracian Cliffs, ma do zaoferowania. Gratulujemy Volvo wspaniałego 130. wydarzenia. Chcielibyśmy szczególnie mocno podziękować rządowi bułgarskiemu, Bułgarskiemu Towarzystwu Golfowemu oraz Thracian Cliffs za ciężką pracę, dzięki której to wydarzenie zakończyło się tak wspaniałym sukcesem”.
Kinnings dodał: „Graeme jest gwiazdą klasy światowej i godnym zwycięzcą Volvo World Match Play Championship. Ponieważ zaczęliśmy ten tydzień z udziałem najbardziej międzynarodowej puli graczy w dziejach, bardzo się cieszymy, że tak blisko finału znalazł się jeden z najwybitniejszych golfistów Azji – ThongchaiJaidee”.
Keith Waters, dyrektor operacyjny The European Tour, powiedział: „The European Tour pragnie pogratulować rządowi bułgarskiemu, Volvo, Bułgarskiemu Towarzystwu Golfowemu, Thracian Cliffs oraz IMG za tak udany pierwszy turniej The European Tour w Bułgarii na Volvo World Match Play Championship. Jesteśmy przekonani, że zwycięstwo Graeme McDowella wprowadzi Bułgarię na golfową mapę świata, i mamy nadzieję, że wrócimy do tego wspaniałego miejsca w najbliższej przyszłości”.
Krasimir Guergow, prezes Bułgarskiego Towarzystwa Golfowego, skomentował: „Chcielibyśmy podziękować graczom za ich miłe słowa, oraz Volvo, IMG i The European Tour za to, że dali nam szansę dowieść naszych golfowych kwalifikacji. Organizacja 48. rozgrywek Volvo World Match Play Championship na polu golfowym Thracian Cliffs było wspaniałym doświadczeniem. Chcielibyśmy gorąco pogratulować zwycięzcy, Graeme McDowellowi”.