Saxo Bank Golf League

Wielkie otwarcie turnieju Saxo Bank Golf League
W sobotę, 20 kwietnia w Klubie Golfowym Lisia Polana odbyła się pierwsza z cyklu pięciu rund Saxo Bank Golf League.

Pochmurny i wietrzny poranek nie pokrzyżował organizatorom planów. Frekwencja dopisała i punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęto rywalizację w czterech kategoriach. W najbardziej prestiżowej – Strokeplay Brutto – triumfował Piotr Batogowski z wynikiem 82 uderzeń.
Na drugim miejscu, z identycznym rezultatem, uplasował się Maksymilian Marcinkowski, który musiał pogodzić się z brakiem wygranej po „countbacku”. Podium uzupełnił Łukasz Skudlarski, który zakończył dzień z wynikiem o jedno uderzenie gorszym.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli Maksymilian Marcinkowski, Witold Kwiatkowski
oraz Zenon Bieniek. W konkurencji specjalnej, „Nearest to the Pin”, rozgrywanej na dołku
nr 7, wygrała Mariola Langer, umieszczając piłkę zaledwie 2,10 m od dołka.

Seminarium inwestycyjne rozpoczął dr Marcin Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska. „Rywalizacja sportowa i inwestycje wymagają od graczy tego samego. Najważniejsze pozostają solidne przygotowanie oraz wiedza” – powiedział. Swoje wystąpienie dr Jędrzejak poświecił przedstawieniu Saxo Banku oraz jego oferty.

„Bardzo cieszy nas liczba uczestników, którzy zdecydowali się wziąć udział
w turnieju oraz bardzo wysoki poziom umiejętności prezentowany przez obecnych golfistów” – skomentował Bolesław Michalski, CMO Saxo Bank Polska.

Saxo Bank Golf League jest turniejem składającym się z czterech tur eliminacyjnych i rundy finałowej. Podczas imprez zawodnicy rywalizują o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej w czterech kategoriach. Wydarzenia wieńczą seminaria inwestycyjne prowadzone przez dr Macieja Jędrzejaka, Dyrektora Zarządzającego Saxo Bank Polska.