TURNIEJ MASTERS 2024

TURNIEJ MASTERS 2024

W niedzielę 14 kwietnia Scottie Scheffler pokonał swoich rywali w rundzie finałowej i zdobył swój drugi tytuł mistrza w ciągu trzech lat. Po fascynującej początkowej bitwie o upragnioną zieloną marynarkę  Amerykanin oddalił się od swoich rywali w końcowych fazach i wygrał czterema uderzeniami. Posmakowawszy sukcesu w 2022 roku, jako faworyt wziął udział w 88. edycji turnieju Masters i pokazał charakterystyczny spokój, wygrywając w Augusta National Golf Club.

Demonstrując swoją wszechstronną grę, Scheffler stworzył kolejny wspaniały pokaz w pięknym otoczeniu Augusta National. Podczas gdy w czwartek i piątek silny wiatr ustąpił miejsca spalonym słońcem greenom w sobotę i niedzielę, przez cały czas po mistrzowsku radził sobie ze zmiennymi warunkami, poruszając się po fairwayach obsadzanych azaliami i wypielęgnowanych greenach z fachową precyzją, potwierdzając tym samym swoją pozycję jako tego, którego nie da się pokonać.

Augusta National ma skłonność do tworzenia magicznych chwil, a na tegorocznej imprezie nie brakowało dramatyzmu. Scheffler pokazał swój kunszt w pierwszej rundzie bez bogey, tracąc jedno uderzenie i wkrótce przejął kontrolę nad przebiegiem spotkania. 27-latek wygrał Masters 2022 po objęciu w niedzielę prowadzenia na 52 dołkach, a podczas tegorocznej edycji objął prowadzenie na początku drugiej rundy i utrzymał tę pozycję do samego końca. Swoim niezwykłym pokazem dokładności, doskonałości i konsekwencji występ Schefflera przypomniał, dlaczego zajmuje pierwsze miejsce na świecie. Ostatecznie zwyciężył w grupie składającej się z czołowych golfistów świata. Rozegrał rundy 66, 72, 71 i 68, aby odnieść zwycięstwo z sumą 11 poniżej para – wynoszącą 277.

Zgodnie z ceremonialną tradycją Scheffler otrzymał kultową zieloną marynarkę od Jona Rahma ubiegłorocznego zwycięzcy.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl