Pierwsze uderzenie na LOTOS Polish Open 2014 oddane!

0192

Symboliczne wybicie pierwszej piłki przez Pawła Olechnowicza, Prezesa Grupy LOTOS S.A. oficjalnie rozpoczęło najważniejsze wydarzenie sezonu golfowego w Polsce. Punktualnie o 11:30, w Pasłęku nieopodal Elbląga na polu Sand Valley & Golf Country Club wystartował LOTOS Polish Open 2014. Pierwszego dnia rywalizacji rozegrany zostanie Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A.

W otwarciu turnieju wzięli udział przedstawiciele podmiotów zaangażowanych w organizację turnieju. Z ramienia Grupy LOTOS S.A. wszystkich przybyłych gości powitał Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A., Paweł Olechnowicz. Słowa wsparcia i otuchy dla uczestników turnieju padły z ust Prezesów dwóch najważniejszych organizacji golfowych w Polsce: Marka Michałowskiego z Polskiego Związku Golfa oraz Jarosława Sroki z PGA Polska. Ponadto w ceremonii otwarcia nie zabrakło wybitnych sportowców, którzy znani są z zamiłowania do golfa – ambasadora turnieju Mateusza Kusznierewicza oraz Mariusza Czerkawskiego. Wszyscy znamienici Goście będą dzisiaj rywalizować o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A.

0200

Rywalizacja w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Mężczyzn rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 21 lipca i potrwa aż do środy, 23 lipca 2014r. Łączna pula nagród w turnieju LOTOS Polish Open 2014 wynosi 120 tys. zł. Turniej LOTOS Polish Open jest dla początkujących golfistów szansą na dynamiczny rozwój kariery sportowej. Najlepsi gracze uzyskają punkty do rankingu ligi Pro Golf Tour, a jego zwycięzcy awansują do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour. Liga jest prawdziwą kuźnią talentów europejskiego golfa i przeważająca część golfowych gwiazd Starego Kontynentu właśnie w niej pobierała swoje pierwsze szlify. Ubiegłoroczny zwycięzca, Florian Fritsch po awansie do drugiej ligi, odnosi dalsze sukcesy i zajmuje w niej 8. miejsce.

0201

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl