World Golfers Championship – ciśnienie rośnie!

 

Nadchodzi polski finał World Golfers Championship

Golfiści w Polsce mieli sporo czasu by przyzwyczaić się i polubić ten cykl turniejowy, zwłaszcza, że to już 15 edycja turnieju, który daje szansę każdemu amatorowi walczyć o golfową przygodę życia. To swoista nobilitacja móc zagrać w krajowych eliminacjach do handicapowych mistrzostw świata, a w przypadku sukcesu pojechać na finał światowy, który odbywa się na wspaniałych polach w okolicach Durbanu, lub może nawet zostać handycapowym mistrzem świata…

Co roku jest podobnie – najpierw cykl turniejów eliminacyjnych, następnie krajowy finał World Golfers Championship, przy okazji także rywalizacja w Diners Club Trophy, będąca kwalifikacją do Diners Club International Pro-Am Classic w Abu Dhabi.

W tym roku z okazji piętnastolecia rozgrywek WGC w Polsce, zaplanowano 15 turniejów – 13 rozegrano w Polsce, jeden w Portugalii, teraz czas na wielki finał, któryt odbędzie się na podszczecińskim polu Binowo Park Golf Club w dniach od 27 do 30 sierpnia.

Ten decydujący turniej tradycyjnie wyłoni polską reprezentację golfa amatorskiego, na finał światowy w sześciu grupach handicapowych: 0-5, 6-10, 11-15, 16-20, 21-25 i 26-36. Przyjadą najlepsi z ponad tysiąca golfistów, którzy podjęli wyzwanie. W Binowie czekają wszystkich cztery dni intensywnego golfa – jeden treningowy i trzy konkretnej rywalizacji. Zmagania golfistów będzie można śledzić na stronie internetowej www.golfpgc.pl.

Dodatkową atrakcją jest także rywalizacja w kategorii celebrytów. Swój start zapowiadają najbardziej znani promotorzy golfa w polskim środowisku artystycznym i sportowymm. in.: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, Mariusz Czerkawski, Piotr Gąsowski, Mikołaj Grabowski, Krzysztof Materna, Tomasz Iwan, Tadeusz Drozda, Andrzej Strzelecki, Marcin Wójcik i Michał Wójcik. Być może zadebiutuje Zbigniew Boniek. Najlepsi z nich też pojadą do RPA.

World Golfers Championship, zyskał przez lata znaczną popularność. Podoba się uczestnikom, lubią go sponsorzy, chętnie śledzą internauci.

Ideę wymyślił ponad 20 lat temu sławny szwedzki hokeista, piłkarz, także doskonały golfista Sven Tumba Johansson. „Każdy golfista-amator może zostać mistrzem świata” – głosił i wprowadził ten śmiały pomysł w czyn.

Polskie eliminacje są częścią światowej edycji, która obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia. World Golfers Championship to dziś największy amatorski turniej świata, rozgrywany już w ponad 40 krajach, od Argentyny po Wietnam, który na przestrzeni lat zyskał wielkie wsparcie nie tylko środowiska golfowego. Patronem turnieju jest Arnold Palmer, legenda światowego golfa, siemiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, wzór dla wielu pokoleń golfistów. W komitecie honorowym działa także Annika Sorenstam, sława szwedzkiego golfa, a rozgrywki sponsoruje grupa uznanych firm z Diners Club na czele.

Światowy finał WGC 2014 odbędzie się od 29 października do 8 listopada 2014 r. na czterech pięknych polach w Durbanie: Durban Country Club (klasyfikowane w setce najlepszych pól świata), Umhlali Country Club, Prince’s Grant Golf Course i Cotswold Down Golf Course. Zgromadzi ponad 400 reprezentantów z wielu krajów całego świata. Walkę o tytuł amatorskiego mistrza świata w poszczególnych kategoriach poprzedzi w tym roku turniej “Sven Tumba Classic”, poświęcony zmarłemu w październiku 2011 roku pomysłodawcy cyklu WGC. W ciągu dziesięciu dni w Durbanie przewidziano też turniej World Golfers Invitational dla tych, którzy znacząco wspierają ideę promocji golfa amatorskiego.

Polskich uczestników Diners Club International Pro-Am Classic, jednego z najlepszych turniejów amatorskich na świecie, który odbędzie się w tym roku w Abu Dhabi w dniach 2 – 6 listopada, także poznamy pod koniec sierpnia na turnieju w Binowie,..

Szczegółowe informacje, regulaminy i wszelkie inne informacje związane z tym wyjątkowym wydarzeniem w polskim, amatorskim golfie są dostępne na stronie turniejowej www.golfpgc.pl lub www.facebook.pl/WGCPoland, a także w golfowej zakładce strony www.dinersclub.pl

zwycięzcy WGC z 2013 roku

Ubiegłoroczni polscy finaliści WGC.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl