SZYBKOŚĆ!

SZYBKOŚĆ!

Tym razem zajmiemy się szybkością wymachu golfowego. Ten kluczowy składnik pozwoli małej piłeczce żeglować majestatycznie wzdłuż toru gry. W ostatnim wydaniu „Golfa” przedstawiłem podstawowy program na wzmocnienie ciała w celu uzyskania najlepszego zamachu kijem. Aby w pełni zmaksymalizować potencjał szybkości, musicie być silni! Pamiętaj, MOC to siła x szybkość. Aby osiągnąć prawdziwą MOC, będziecie musieli połączyć ćwiczenia wzmacniające ciało z ćwiczeniami na szybkość treningu. Treningi szybkości powinniście wykonywać w dniach, w których nie odbywacie treningu siłowego. Zacznijmy więc i sprawmy, aby wasze zamachy kijem stały się szybsze. Najlepszym sposobem na zwiększenie szybkości w jakimkolwiek sporcie jest użycie wagi większej niż ta, której zwykle byście użyli. W golfie jest tak samo! W golfie NAJLEPSZYM sposobem na zwiększenie szybkości zamachu kijem jest użycie obciążonego kija i „wiatraka golfowego” (Power Golf Fan) tak, jak to jest pokazane na zdjęciach. „Wiatrak” działa na zasadzie oporu powietrza. Im szybciej się zamachniecie „wiatrakiem”, tym większy uzyskacie opór. A kiedy weźmiesz z powrotem swój kij golfowy, to zamach nim wyda się niezmiernie lekki i SZYBKI! Obciążony kij pozwala rozwinąć dobry zasięg ruchu i ścieżkę zamachu, a dzięki bezwładowi kija osiągniecie bardziej kontrolowany i szybszy zamach. Prędkość rotacji waszych ramion przy uderzeniu jest istotnym czynnikiem w uzyskaniu optymalnych odległości we wszystkich uderzeniach. Tom Watson ćwiczył prawie codziennie z obciążonym kijem, aby rozwinąć wspaniały zamach. Wy również możecie rozwinąć szybki i płynny zamach, który będzie przedmiotem zazdrości waszych znajomych z pola golfowego. Nie udało mi się znaleźć „wiatraka golfowego” w Polsce. Swój przywiozłem ze Stanów Zjednoczonych. Można go kupić na następujących internetowych stronach sklepów golfowych:
www.golftrainingaids.com
www.golfaroundtheworld.com
www.dwquailgolf.com (najniższa cena)

Moglibyście spytać, czego chcecie od swego zamachu kijem i dlaczego mielibyście kupować te przedmioty! No cóż. Jeśli wasz zamach nie będzie wystarczająco szybki, tak czy inaczej piłeczka nie poleci dalej, niż kiedy uderzycie ją starym driverem! Obciążony kij golfowy zrobiłem sam za około 30 zł! Trzonek kija napełniłem kulkami ołowianymi, które zwykle wykorzystuje się do obciążania zasłon. „Wiatrak golfowy” kosztuje ułamek tego, co nowy driver. Zróbcie to, a nie będziecie rozczarowani!! Te ćwiczenia na szybkość wykonywane regularnie pozwolą wam podnieść zamach na wyższy poziom. A przede wszystkim dadzą więcej przyjemności w grze w golfa, kiedy z uśmiechem na twarzy będziecie patrzyli, jak wasza piłeczka leci wzdłuż fairwaya! Życzę powodzenia w treningu szybkości i do zobaczenia w następnym wydaniu „Golfa”, w którym zaprezentuję bardziej zaawansowane ćwiczenia siłowe i program treningowy mięśni brzucha.
Bradley Ernstzen

Usiądź tak jak na zdjęciu i zamachnij się „wiatrakiem” tak szybko, jak tylko możesz, przekręcając przedramiona, jednocześnie utrzymując stopy na podłożu.
6.2

6.1

Zamachnij się „wiatrakiem” tak szybko, jak tylko możesz, przekręcając przedramiona, jednocześnie utrzymując równowagę i kończąc zamach wysoko.
6.36.4

Zamachnij się obciążonym kijem tak jak normalnym kijem, koncentrując się na płynności zamachu. Nie musisz wykonywać tego ruchu szybko.
6.56.6

Uklęknij tak, jak pokazano na zdjęciach, przekręcając przedramiona tak szybko, jak możesz i uderz podkładkę z gąbki z drugiej strony.
6.76.8

Uwaga: Przed rozpoczęciem tego programu ćwiczeń skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl