Inauguracja Narodowego Centrum Szkolenia PZG (NCS PZG)

Inauguracja Narodowego Centrum Szkolenia PZG (NCS PZG) odbędzie się w dniach 22 – 23.11.2014 r. na obiektach klubu golfowego Sobienie Królewskie. Jest to dotychczas największa inwestycja PZG w rozwój systemu szkolenia nie tylko kadry narodowej, ale również młodzieży uzdolnionej sportowo trenującej golfa.

Otwarcie będzie połączone z indywidualnymi konsultacjami golfowymi i fitness trwającymi po ok. 90 min. Prowadzić je będą trenerzy kadry narodowej, którzy będą dostępni dla zawodników kadry przez cały weekend w godzinach 9.00 – 18.00.

O powstaniu i celu NCS PZG opowiada trener kadry narodowej Mike O’Brien – „Od kilku lat marzyliśmy o centrum szkolenia wraz z całorocznym studiem treningowym z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesnym ośrodku, w którym moglibyśmy organizować akcje szkoleniowe – zgrupowania i konsultacje przez cały rok, w tym przede wszystkim w zimie”.

Centrum wyposażone jest w nowoczesny sprzęt wspomagający specjalistyczny trening golfowy wraz z oprogramowaniem informatycznym zaktualizowanym do najnowszych wersji: System V1 do video analizy swingu; Flightscope X2, który umożliwia m.in. radarową analizę lotu piłki; aparat K-Vest, pokazujący łańcuchy kinematyczne badanego; SAM Putt Lab do analizy skuteczności puttowania oraz SAM Force Plates, czyli urządzenie m.in. pokazujące rozłożenie środka ciężkości. W tym roku PZG zakupiło dodatkowe wyposażenie będące uzupełnieniem wcześniej poczynionych inwestycji – specjalistyczne siatki treningowe oraz zestaw profesjonalnych mat zintegrowanych z wymienionymi powyżej trenażerami.

„Mamy naprawdę duże szczęście, że takie centrum powstało w Polsce. W innych krajach wygląda to różnie – czasami taka infrastruktura w ogóle nie istnieje, a z kolei w przypadkach federacji znacznie większych od naszej, zdarza się, że jest rozbudowana do kilku ośrodków położonych w różnych częściach kraju” – dodaje O’Brien.

Oprócz organizowanych cyklicznie zgrupowań i konsultacji objętych centralnym programem szkolenia kadry dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, kadrowicze będą mogli też indywidualnie umawiać się w NCS na spotkania szkoleniowe z trenerami kadry wg. harmonogramu. Centrum wraz z studiem treningowym będzie wykorzystywane również do realizacji celów związanych z wdrażaniem Narodowego Programu Rozwoju Juniorów.

„Budowa i rozwój centrum jest od kilku lat naszym priorytetowym zadaniem. Jego otwarcie to krok w kierunku zapewnienia naszej młodzieży światowych standardów szkolenia. Nowoczesna infrastruktura jest bowiem jednym z kluczowych czynników sukcesu olimpijskiego – podsumował Janusz Sikora, wiceprezes ds. sportowych.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem centrum zapraszamy do Sobieni Królewskich w najbliższy weekend. Zajęcia szkoleniowe będą prowadzone wyłącznie dla członków kadry narodowej, po wcześniejszej rejestracji u trenerów.

Więcej o Narodowym Programie Rozwoju Juniorów i Narodowym Centrum Szkolenia PZG na stronie www.junior.pzgolf.pl.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl