100 miejsc w ciągu dwóch tygodni w światowym rankingu golfistów !

Awans Mateusza Gradeckiego o ponad 100 miejsc w ciągu dwóch tygodni w światowym rankingu golfistów (WAGR)

Zaledwie 4 uderzeń zabrakło Mateuszowi Gradeckiemu do zajęcia miejsca w pierwszej dziesiątce zakończonych w ubiegłą sobotę Mistrzostw Europy w golfie. W zaciętej rywalizacji na polach golfowych w Estonii Mateusz zajął ostatecznie 26 miejsce. W turnieju brało udział ponad 150 najlepszych golfistów z całej Europy.

Tegoroczny letni cykl turniejów jest bardzo udany dla Mateusza.  W zakończonych 27 lipca   profesjonalnych Mistrzostwach Polski Lotos Polish Open, Mateusz Gradecki zajął 16 miejsce – poprawiając swój wynik  z przed roku o 16 pozycji. Mateusz był też najwyżej notowanym Polakiem w turnieju.

Wcześniej w lipcu  Mateusz zdobył po raz piąty tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w golfie. Jest to wyczyn, którego nie dokonał do tej pory żaden golfista w Polsce.

Obecnie w światowym rankingu WAGR Mateusz Gradecki zajmuje 390 miejsce.

„Najbardziej cieszy mnie, że po raz piąty wywalczyłem tytuł Mistrza Polski. Postanowiłem, że w tym roku maksymalnie wykorzystam sezon letni.  Przede mną jeszcze Mistrzostwa Świata w Meksyku, po których wracam do Stanów Zjednoczonych. Jestem przekonany, że doświadczenie, które zdobyłem na zawodach europejskich przełożą się na moje wyniki w turniejach za oceanem” powiedział Mateusz Gradecki

Mistrzostwa Europy w Estonii były ostatnim turniejem w Europie w letnim cyklu Mateusza Gradeckiego. Już 19 sierpnia zawodnik wraz z kadrą Polski wylatuje na Mistrzostwa Świata do Meksyku. Od września Mateusz wraca do USA, gdzie będzie walczył o mistrzostwo ligi akademickiej NCAA razem z drużyną swojej uczelni, East Tennessee State University.

 

Mateusz Gradecki

Jeden z najlepszych polskich golfistów-amatorów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski. Numer 1Światowego Rankingu Juniorów w 2012 roku. Tryumfator Międzynarodowych Mistrzostw Czech Juniorów w 2011 roku. Zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Jest członkiem polskiej kadry narodowej w golfa. Biało-czerwone barwy reprezentował m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Świata w 2012 i 2014 roku a na Drużynowych Mistrzostwach Europy, wraz z polską kadrą, uzyskał historyczny awans do Mistrzostw Europy I dywizji. Do największych osiągnięć Mateusza Gradeckiego należą także: 3. miejsce w Austrian International Amateur 2014 oraz 5. miejsca w Junior Orange Bowl 2012 i Southern Conference 2015.
W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski.

Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl