UNITY LINE RYDER CUP – MATCH PLAY

Unity in diversity!  Jeden turniej – różne formy gry.

Gdy zawodowcy “katowali” się w odległej Auguście, my spędzaliśmy miło czas na polu w Binowie podczas turnieju UNITY LINE RYDER CUP – MATCH PLAY.

Pierwszy dzień pogodowo do przyjemnych wprawdzie nie należał, jednak tradycyjnie “wypasiony” wieczorny bankiet, przygotowany przez speców kulinarnych Unity Line, zdecydowanie poprawił humor uczestnikom. Poprawiło także winko, które rankiem przełożyło się niektórym na formę :).  Pierwszą rundę grano w następujący sposób: Better Ball Stroke Play (dołki nr 1 do 9) i drugą dziewiątkę Stroke Play indywidualnie. Do wyniku drużyny pierwszego dnia liczyły się 2 najlepsze wyniki Better Ball Stroke Play plus 5 najlepszych wyników indywidualnych Stroke Play. Po zsumowaniu wyników w drugiej rundzie drużyny walczyły już o konkretne miejsca 1 z 2 , 3z 4 , 5 z 6 itd. Po pierwszym dniu trzy drużyny kwalifikowały się do walki o 3 miejsce (228 pkt.)  i zgodnie z regulaminem zawodów odbyło się losowanie, kto zgra o 3 miejsce!

Najważniejszym wydarzeniem dnia było oczywiście trafienie za pierwszym strzałem  do dołka  (hole in one) na piętnastce! Sprawcą tego wyczynu był Andrzej Olszewski ! Dodajmy, że nie jest to jego pierwszy taki  wyczyn  na tym polu! Mamy nadzieję, że nie ostatni! Gratulujemy!

Drugi dzień przywitał uczestników piękną wiosenną pogodą ( i niektórych również bólem głowy) na polu królował Match Play. Zrezygnowano z rozgrywania meczy drużynowy matchplay foursome i grano 2 mecze indywidualne oraz dwa mecze drużynowe match play better ball. Walka o miejsce na podium i vouchery na rejs promami Unity Line była tak zaciekła, że aby wyłonić zwycięskie drużyny potrzebne były dwie dogrywki! O ile walka o pierwsze miejsce była powiedzmy… kurtuazyjna, to już walka o trzecie miejsce, to było “być albo nie być”! Może dlatego o pierwsze miejsce zakończyła się na pierwszym dołku a o trzecie trzeba było rozegrać aż dwa.  

Ostatecznie przedstawiciel sponsora, szef pionu pasażerskiego Maciej Komorzycki wręczył  nagrody za pierwsze miejsce drużynie o dźwięcznej nazwie “OSTATNI DOŁEK” w składzie: Agnieszka Ostrowska, Jerzy Safanów, Robert Piesik, Paweł Grzelak, Roman Kudelnicki, Janusz Wiśniewski. 

 

 

 

Drugie miejsce zajęła drużyna “PLAYBOYS GORZÓW” w składzie: Maciej Kofta, Krzysztof Dreda, Michał Muchajer, Bartosz Wichowski, Jakub Korniejczuk i Andrzej Żdan.

Trzecia była drużyna “MIZUNKÓW” w składzie: Zbigniew Folta, Roman Rogoziński, Tadeusz Olewnik, Arek Wójcik, Robert Kiedrowski i Mariusz Talerczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia z turnieju

 

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl