WAGC w ryku i oparach tauryny..

Rosa Private Golf Club była gospodarzem przedostatniej eliminacji World Amateur Golfers Championship. Podczas czternastej  już rundy eliminacyjnej WAGC uczestnicy w czasie gry mogli “podziwiać”, prawie dosłownie nad swoimi głowami, wyczyny pilota samolotu, któremu widocznie reklamowana na skrzydłach mieszanina tauryny, sacharozy, glukozy i kofeiny  dodała dodatkowych skrzydeł. Gra przy ryku silników nad głową w upale i w tempie żółwia nie należała do komfortowych. Strach pomyśleć, co działoby się gdyby w turnieju uczestniczyło tylu golfistów, co zwykle. Chyba zadziałał brak wcześniej wymienionej tauryny i kofeiny u graczy. Może to  świadomość przedostatniej szansy załapania się do finału odbierała niektórym graczom rozsądek a wypasione rafy i woda skutecznie im w tym pomagały. Nie pomógł  niestety nikt z obsługi pola i nie popędził towarzystwa. Śmiesznie wygląda czytanie greenu, zwłaszcza przed 11 uderzeniem, albo markowanie piłki 5 cm od dołka i czekanie na swoją kolej!  Czekanie to pikuś, ale jeszcze czytać linię  z tej odległości to już przesada (musiałem to napisać – to i tak luz , bo przecież można z dwóch stron a nawet z boku 🙂 )!  Nie wspominając o bezsensownym ustawieniu wózków i innych realizowanych greenowych fantazjach! Efekty możemy zobaczyć na liście wyników :). Tylko dziewięciu graczy uzyskało wynik poniżej 90 uderzeń! Najlepszym wynikiem brutto (82) mógł poszczycić się Arkadiusz Majsterek  ( hcp 7,5)  o jedno uderzenie więcej na swojej karcie zanotował Filip Płaszczykowski (83) i o trzy więcej (85) Dariusz Kuriata.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
0-10

  Majsterek Arkadiusz 73  
2 Kuriata Dariusz 74  
3 Płaszczykowski Filip 77  

11-15

1 Grzywocz Kornel 72  
2 Wolny Zdzisław 73  
3 Czarnecki Wiesław 75  

16-20

1 Kopczewski Michał 68  
2 Pieprzyca Wojciech 69  
3 Biliński Janusz 71  

21-25

1 Kluczewski Janusz 75  
2 Olewnik Tadeusz 77  
3 Ratajczyk Piotr 78  

26-36

1 Sitek Zbigniew 74 26-36
2 Szwedowski Wojciech 77 26-36
3 Zasada Urszula 83 26-36

W konkursach dodatkowych tryumfowali:
SCUBASPA Closest to the Pin: Tomasz Roman 2,28m
KOMU GROUP Nearest to the Pin: Mateusz Korzuch 1,47m
KONSALNET Longest Drive Mężczyzn: Filip Płaszczykowski
CSV Longest Drive Kobiet: Katarzyna Wiktor

Zdjęcia z turnieju tutaj

 

 

Przed nami ostatnia eliminacja w Toya Golf & CC, która odbędzie się 5 sierpnia. Finał WAGC 2017 odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia na polach golfowych w Binowie i Choszcznie.

Specjalna dedykacja dla…

6-7. Nadmierne opóźnianie; wolne tempo gry
Gracz musi grać bez nadmiernego opóźniania gry oraz zgodnie ze wszelkimi wskazówkami dotyczącymi tempa gry ustalonymi przez Komitet. Pomiędzy zakończeniem gry na dołku a zagraniem z następnego tee, gracz nie może nadmiernie opóźniać gry.

KARA ZA NARUSZENIE REGUŁY 6-7:
Match play – przegranie dołka; Stroke play – dwa uderzenia.
Rozgrywki bogey i par – patrz Uwaga 2 do Reguły 32-1 a.
Rozgrywki Stableford – patrz Uwaga 2 do Reguły 32-1 b.
Za następne wykroczenie – dyskwalifikacja.

Uwaga 1: Jeżeli gracz nadmiernie opóźnia grę pomiędzy dołkami, to opóźnia on grę na następnym dołka i z wyłączeniem rozgrywek bogey, par i Stableford (patrz Reguła 32), kara dotyczy następnego dołka.

Uwaga 2: W celu zapobiegania wolnej grze, Komitet może w regulaminie turnieju (Reguła 33-1), ustalić wskazówki dotyczące tempa gry, wraz z określeniem maksymalnego dozwolonego czasu na rozegranie regulaminowej rundy, dołka lub uderzenia.

 

red.

       
Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl