Mateusz Gradecki najlepszym Polakiem w Sierra Polish Open!

Mateusz Gradecki najlepszym Polakiem w Sierra Polish Open!

Sierra Polish Open to turniej golfowy w ramach zawodowego cyklu Pro Golf Tour i jednocześnie Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2017. W rywalizacji 111 zawodników z całej Europy najlepszym Polakiem został Mateusz Gradecki (Gradi Golf Club), który mimo kontuzji dłoni zajął w turnieju 15 miejsce. Mateusz był też jednocześnie najlepszym zawodnikiem wśród golfistów niebędących zawodowcami, osiągając wynik 212 uderzeń. W poszczególnych rundach wyniki Mateusza to: 72, 71 i 69 uderzeń w rundzie finałowej.

 W pierwszej trzydziestce turnieju znalazło się zaledwie dwóch Polaków: Mateusz Gradecki (15) i Adrian Meronk (22). Zwycięzcą rywalizacji został Nicolai von Dellingshausen z Niemiec, z wynikiem 201 uderzeń.

„Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Szczególnie, jeśli przypomnę sobie sam początek rywalizacji. Otwarty pęcherz na lewej dłoni na tyle utrudniał mi grę, że brałem pod uwagę powrót do domu już po paru dołkach pierwszego dnia. Rękę udało się obandażować, dotrwałem do końca tej rundy, a później było już tylko lepiej” powiedział Mateusz Gradecki.

Sierra Polish Open otwiera intensywny turniejowy miesiąc Mateusza Gradeckiego.

„Od 11 do 13 sierpnia czekają na mnie Dutch Amateur Championship w Holandii. Zwycięzca otrzyma dziką kartę na zawodowy turniej European Tour – KLM Open. Następnie od 18 do 20 sierpnia bronię tytułu Mistrza Polski w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn Citi Handlowy PolishMen’s Championship – ciekawe, czy na Postołowo Golf Club zdobędę ten tytuł po raz szósty😊 A już 3 września na moim klubowym polu w Gradi Golf Club w Brzeźnie zawodowy turniej Wroclaw Open, czyli kolejny mój start w serii Pro Golf Tour – będzie się działo!!!” powiedział Mateusz Gradecki

 

 

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East TenneseeState University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA. 

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl