Czarne chmury nad Amberem! Czekam na wiatr, co rozgoni ciemne skłębione zasłony…

Czarne chmury nad Amberem!

Wczoraj wybrałem się na dawno umówione spotkanie z dawno niewidzianym a przebywającym na wakacjach nad Bałtykiem, znajomym. Spotkanie miało być oczywiście okraszone golfem na jednym z piękniejszych naszych pól – Amberze, na którym wiele lat temu obaj zaczynaliśmy naszą golfową przygodę. Jeszce w poniedziałek nic nie wskazywało, by cokolwiek mogło nam zepsuć frajdę ze wspólnej rundki.

Niestety niewielki poranny szczeciński deszcz w miarę zbliżania się do ulubionego pola przeobrażał  się w permanentne lanie! Czarne , wstrętne chmury wisiały dosłownie nad konarami drzew. Kałuże na drodze działały lepiej niż radary co 100 metrów! Z nadzieją na cud jechałem dalej, bo przecież to golf …i skoro już jadę, to nie po to by podziwiać pole zza okna! Czekając na poprawę pogody w domku klubowym, przy doskonalej jak zwykle amberowskiej kawusi (o którą toczymy od niepamiętnych czasów, golfowy bój) stałem się mimo woli świadkiem przełomu w historii klubu.

Otóż w tym dniu właśnie została powołana nowa, pięcioosobowa spółka, która będzie zarządzać i prowadzić pole i klub w Amberze!   Po wstępnej rozmowie z jednym z udziałowców mogę śmiało powiedzieć, że w przeciwieństwie do zaciągniętego tego dnia nad polem nieba, ujrzałem nadciągające i znaczące przejaśnienie nad dalszym bytem Ambera! Idealnie pasuje mi tu fraza z piosenki Manamu “czekam na wiatr, co rozgoni ciemne skłębione zasłony” i ten wiatr chyba właśnie nadciąga! Czy zamieni się w wicher a może w huragan – zobaczymy. Głównym celem spółki jest przywrócenie dawnej świetności Ambera i ponowne usadowienie go przynajmniej w pierwszej piątce polskich pól! Będzie to ciężka praca. Wydaje się, że potencjał jest, zwłaszcza że spółkę tworzą golfiści i członkowie Klubu Amber Baltic! Prezesem spółki  został dotychczasowy kapitan klubu Andrzej Kaliński. Swoistym testem nowego zarządu będzie zbliżający się turniej Polonii. Przez ostanie lata, ten najstarszy i sztandarowy, amberowski turniej stracił nieco blasku. Jak wypadnie w tym roku będziemy mogli przekonać się już wkrótce. Potencjał jest! Ot chociażby w tym roku jako dodatkowy konkurs dla uczestników, włączona zostanie, jakże lubiana, tradycyjna zabawa uderzenia najbliżej dołka z przyklubowej góry na green 8 dołka małego pola! Nie wszyscy pamiętają, ale pierwszy taki konkurs miał miejsce podczas Saab Mediatour Cup w 1998 roku, a do wygrania była wówczas butelka znakomitej szczecińskiej Starki! Tym razem do wygrania będzie komplet golfowych szklanek wraz z karafką . Ech, to były czasy – mam nadzieję, że wrócą. Warto więc sprawdzić jak wypadnie tegoroczna Polonia, zwłaszcza że na liście jest ponad 100 osób. Miejsc zostało niewiele warto więc się pospieszyć z zapisami. Kto nie zdąży będzie żałował! 🙂

Szczegóły turnieju tutaj!

zapisy biuro@nagc.pl

Niestety deszczowe chmury nie odpuściły, z rundki o kawusię nic nie wyszło, ale przynajmniej mamy dobre wieści! Zatem do zobaczenia na XXII Polonii (kolega ostro trenuje, wiec chyba przyjdzie mi tę kawusię postawić)!

Przy okazji, zapraszamy na nasz turniej NIESPODZIANKA , który  odbędzie się zaraz po Turnieju Polonii (13 sierpnia)   na polu w Grębowie !

Czeka nas zatem prawdziwa golfowa uczta!

 

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl