XXIX Marisa Sgaravatti Trophy i European Ladies Masters Team Championship w Binowie!

XXIX Marisa Sgaravatti Trophy i European Ladies Masters Team Championship, odbędą się po raz pierwszy w naszym kraju. W dniach  7 – 12 lipca na polu w Binowie gościć będziemy 17 europejskich drużyn  seniorek startujących w tych prestiżowych turniejach golfowych.  

Napisaliśmy w turniejach, ponieważ jednocześnie rozgrywane są dwa. Marisa Sgaravatti Trophy (powyżej 50 lat) i Ladies Masters Team Championship (powyżej 65 lat) to Europejskie Mistrzowskie Turnieje dla seniorek. Gromadzą one na starcie fascynatki golfa, często o bogatej przeszłości sportowej, które wciąż rywalizują sportowo w swoich kategoriach. Turniej po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce! Turniej Marisa Sgaravatti Trophy po raz pierwszy rozegrany został w 1981 roku, a dziesięć lat później miał już rangę mistrzostw Europy. Aktualnie konkurują w nim drużyny z 17 państw, które tworzą organizację European Senior Ladies Golf Asociation. Turniej European Ladies Masters Team Championship organizowany jest od 2014 roku.

Takie wydarzenie sportowe to doskonała promocja turystyczna naszego regionu. To właśnie Zachodniopomorskie ze względu na sporą, jak na polskie warunki, ilością pól golfowych   nazywane jest od samego początku polskiego  golfa  “zagłębiem golfowym”. Oczywistym jest zatem, patronat prezydenta miasta Piotra Krzystka i marszałka województwa Olgierda Geblewicza. Jednak to kropla w morzu potrzeb. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak wielkim biznesem jest turystyka golfowa i jakie korzyści z niej płyną. W naszym kraju niestety pokutuje ciągle “odpowiednie” wyobrażenie o Golfie. Na świecie jest wiele turystycznych regionów, które czerpią z tego tytułu wielkie korzyści! Nie mamy wprawdzie “jeszcze” klimatu śródziemnomorskiego jednak nasze temperatury i położenie geograficzne jest właściwie naturalnym “golfowym zapleczem” dla całej Skandynawii. Problem niestety tkwi w tym, że mało kto na świecie o tym wie! Promocja golfowa naszego regionu spoczywa prawie wyłącznie  na barkach właścicieli pól. To głównie ich wieloletnie działania powodują, że stopniowo informacja o naszym regionie dociera do coraz większej rzeszy zagranicznych golfistów. Zauważmy jak wiele korzyści przynosi taka turystyka regionowi! To już najwyższy czas, by odpowiednie organizacje oraz urzędy przejrzały na oczy i zdecydowanie wsparły te działania. Promocję taką potrzebną dla rozwoju regionu buduje się latami a mam wrażenie, że te 25 lat po prostu przespaliśmy! Potrzebujemy zdecydowanie więcej takich imprez, by golfowy świat dowiedział się o naszym istnieniu! Tego niestety bez pomocy odpowiednich  władz  i środków, właściciele pól sami nie udźwigną!     

– Dwa lata temu  na trzech pomorskich polach: Sierra GC, Postołowo GC oraz Tokary GC, rozegrano największy turniej dedykowany seniorom: The ESGA Championship & Cup 2017 Poland, którego organizatorem było  Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów. Zawody zgromadziły 23 seniorskie drużyny z całej Europy. Uczestnicy byli zaskoczeni profesjonalnym przeprowadzeniem zawodów, więc jestem pewien, że w Szczecinie będzie podobnie, bo dobrze znam pasję i doświadczenie Sławka Pińskiego – powiedział na konferencji prasowej Bogusław Bil, prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl