Dwa pola na K

Dwa pola na K.

Przy okazji pewnej podróży, odwiedziłem dwa pola.  Oba na literę K , co jest zwykłym zbiegiem okoliczności. Karolinkę, bo tam jeszcze nie byłem, ale za to  wiele o niej słyszałem i Kalinowe Pola, bo lubię (w czym jak sądzę nie jestem odosobniony) tam zaglądać od czasu do czasu.

Co ciekawe oba te pola są w fazie rozbudowy o kolejne 9 dołków! Oba o wysokim standardzie i oba mają dobry serwis, co nie jest dziś wcale takie oczywiste i naturalne na wszystkich polach.

Przyznam się, że zastanawiałem się skąd nazwa Karolinka? W sumie, gdy wysiadłem i zobaczyłem  gdzie jestem,  trochę mnie zatkało i z tego wszystkiego, zwyczajnie zapomniałem spytać! 😊 

Mimo że  mnie to nurtuje, postanowiłem nie pytać, pewnie z obawy, że usłyszę coś prozaicznego i nieprzystającego do aury roztaczanej w  tym miejscu?  Czas więc na małe dochodzenie – co autor miał na myśli?

Karolinka to imię o niejasnej etymologii. Przypuszczalnie jest to żeński odpowiednik imienia Karol, albo forma oboczna imienia Karla.

Liczba imienia Karolina wynosi 9.  No i mamy pierwszą wspólną – 9 dołków!

Co znajdziemy o 9 w necie? Numerologiczna 9 wzmacnia niezależność poglądów, podkreśla podporządkowanie się wielkiej idei. Typowej Dziewiątce w działaniu towarzyszy życiowa mądrość oraz wielka wiedza życiowa. Liczba imienia 9 daje wrażliwość i uczuciowość, a także bardzo rozwiniętą intuicję. Uaktywnia się też przestrzeń życia na granicy świata realnego i duchowego. Dziewiątkę cechuje zdolność do poświęceń własnych korzyści dla celów wyższych, widoczne są inklinacje religijne i mistyczne. Numerologiczna Dziewiątka posiada wielki potencjał duchowy.

Jeśli się nad tym zastanowić, to w sumie pasuje do tego  pola.

Wysiadasz na parkingu i zaczynasz się zachwycać. Normalka, w sumie, prawie każda zieleń z flagą działa na mnie jakoś tak zachwycająco i pobudza zmysły.  W Karolince jednak zieleń poraża, przyciąga mami, kusi, zachwyca. Niby nic wielkiego, jednak trudno to dostrzec od razu, ale jest tam to coś, co wabi. Łechce wzrok, uwalnia endorfiny i budzi wrażliwość. Sprawia, że chcesz natychmiast skosztować tego pola! Musiałem ochłonąć, by zdać sobie sprawę, że to wszystko, co przyciąga to PERFEKCJA wykonania! Każdy detal jest dopracowany, a jednak nie zaburza natury i czujesz ją całą, otaczającą zewsząd. Stajesz się zwyczajnie, tak po prostu jej elementem.  

Karolinka Golf Park to 9-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej, jedyne na Opolszczyźnie. Zlokalizowane jest w Kamieniu Śląskim. Budowa pola zakończyła w 2018 roku, kiedy do użytku został oddany ostatni dołek nr 9. Przestronny dom klubowy o powierzchni ok. 600 m2 z profesjonalnym zapleczem dla golfistów, recepcją i sklepem golfowym , restauracją, spełnia wszystkie wymagania.

Mógłbym opisywać dołki, ale lepiej jeśli sami je odkryjecie. Na zachętę powiem, że po „eksperymentach” greenowych, z jakimi się ostatnio stykam, dopiero na drugim przejściu ogarnąłem się nieco na greenach. Jak mnie uświadomiono, nie były one jeszcze tak szybkie, jakie potrafią być. Dla zaostrzenia apetytu dodam jeszcze, że  w lipcu na polu Karolinka Golf Park odbył się pierwszy w Polsce turniej matchplay z serii Pro Golf Tour. Został on rozegrany na 9-dołkowym polu, co nie jest powszechne w zawodach tej ligi.
„Organizacja turnieju z serii Pro Golf Tur to dla Karolinka Golf Park z jednej strony przywilej, a z drugiej strony potwierdzenie, że nasze pole jest utrzymane na najwyższym, europejskim poziomie”, powiedział Adam Leszkiewicz, prezes Karolinka Golf Park. Pozostaje mi się tylko z tym zgodzić i polecić to pole – naprawdę warto!
Już niedługo rozpocznie się budowa kolejnych 9 dołków i jak mniemam zostaną one wykonane w istniejącym standardzie, możemy więc oczekiwać kolejnej pełnej osiemnastki, która przebojem uplasuje się w czołówce naszych polskich pól. Zobacz zdjęcia tutaj 

Kalinowe Pola

To pole znają chyba wszyscy. Naturalna przystań golfisty w drodze z północy na południe i  z powrotem. Gdzie można a właściwie trzeba się zatrzymać i zagrać. Dawno nie byłem więc niektóre zmiany dla mnie są nowe, co nie oznacza, że  nie nastąpiły jakiś czas temu.  Jakby lasy się lekko przerzedziły, niektóre tee zmieniły miejsce, ale całość jest jak była. Osiemnasty dołek jak był, tak nadal jest przyczyną „ciepłych słów uznania” dla autora projektu Marka Sokołowskiego! Kolejne dziewięć dołków, których budowa rozpocznie się w tym roku, też będzie jego autorstwa. Nową dziewiątkę zaplanowano jako links. Będziemy mieli więc  trzy dziewiątki – leśną, parkową i linksową. Znając Marka jestem pewien, że  wymyśli coś ciekawego i zaskakującego!  Zbudowane zostaną także nowe domy, co spowoduje powstanie resortu  golfowego z nową rozszerzoną ofertą. Ze względu na spore zainteresowanie i chyba renesans turystyki golfowej, wydaje się to właściwie koniecznością. Według zapowiedzi wiosną 2023 będziemy mogli zagrać już na nowych dołkach. Udrożni to pole i pozwoli nam rozgrywać według uznania  trzy różne pola a podczas turniejów da możliwość gry graczom rekreacyjnym.

zf

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl