Black Water Links – otwarcie w lipcu.

18-dołkowe pole golfowe Black Water Links w Tarnowie Podgórnym zaczyna odliczanie do oficjalnego otwarcia

Black Water Links przygotowuje się do oficjalnego otwarcia obiektu, które odbędzie się w dniach 1-3 lipca. Drogę do tego 3-dniowego wydarzenia poprzedzi szereg golfowych wydarzeń i inicjatyw, a sam event otwarcia będzie wielkim golfowym świętem na mapie Wielkopolski.

Rok 2021 dla pola golfowego w Tarnowie Podgórnym był niezwykle intensywny. Wśród ważniejszych wydarzeń można wymienić między innymi: otwarcie 6-dołkowej Akademii oraz chipping greenu. Z myślą o młodszych golfistkach i golfistach stworzone zostało Junior BWL Academy.

Najważniejsze jednak dopiero przed tarnowskim polem. „Oficjalne otwarcie pola golfowego odbędzie się na początku lipca. Planujemy wiele atrakcji i mamy nadzieję, że spotkają się one z zainteresowaniem golfistek i golfistów oraz przyjaciół naszego pola golfowego i mieszkańców regionu” – mówi Andrzej Wentland, Prezes Black Water. „1 lipca, w dzień otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe treningi – dzieci i dorosłych, także tych, którzy nie mieli jeszcze okazji grać w golfa” – dodaje. Na polu golfowym będzie specjalna strefa dla najmłodszych, dzieci będą też mogły wziąć udział w turnieju. Drugiego dnia odbędzie się oficjalne otwarcie. Nie zabraknie licytacji, konkursów z nagrodami oraz ciekawych gier i zabaw o tematyce golfowej. 2 lipca zakończy przyjemny wieczór z muzyką na żywo. Dwa intensywne dni zostaną zwieńczone turniejem gry w golfa, który odbędzie się trzeciego lipca. Planowane rozgrywki to Shotgun i Texas Scramble.

Chociaż do tego trzydniowego wydarzenia zostało jeszcze kilka miesięcy, to miejsce już tętni życiem i umożliwia grę na 6-dołkowej Akademii, największej strefie do trenowania krótkiej gry w Polsce i Driving Range oferującym sportowcom aż 40 stanowisk. „Jak zapewne większość golfistów, także i my z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu. Black Water Links już teraz ma wiele do zaproponowania wszystkim pasjonatom golfa” – mówi Waldemar Rumiński, Dyrektor Zarządzający Black Water. Trenerzy PGA Golf Professional i Instruktorzy są cały czas do dyspozycji graczy w kwestii lekcji grupowych lub indywidualnych. „Osoby chcące postawić swoje pierwsze kroki w świecie golfa mogą liczyć na odbycie u nas kursu na Zieloną Kartę PZG, która uprawnia do trenowania na większości pól golfowych w Polsce” – dodaje Waldemar Rumiński.

72 hektary pola to nie wszystko. W Black Water Labs w Poznaniu można także trenować grę w golfa na symulatorze, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym. Mimo styczniowej aury, pole golfowe w Tarnowie Podgórnym przygotowuje się do letniego otwarcia. „Pomysł na powstanie pola pojawił się podczas eksplorowania pól w Orlando na Florydzie. Podjęliśmy próby wskrzeszenia pola golfowego w Krzyżownikach. Temat powracał w Poznaniu przez wiele lat niczym bumerang, ale bezskutecznie. Zmieniliśmy koncepcję i znaleźliśmy idealne miejsce na pole typu links w Tarnowie Podgórnym. Ogrom pracy i wysiłek wielu osób włożony w stworzenie obiektu przyniósł nam ostatecznie wiele satysfakcji. Po czterech latach jesteśmy gotowi by powiedzieć, że największe prace zostały już zakończone i odliczamy czas do oficjalnego otwarcia pola” – mówi Andrzej Wentland, Prezes Black Water.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl