Polonia Open 2009 – Okiem Andrzeja Persona

Polonia Open 2009
GĄSIOR I OBAMA
Paweł i Barack to na pewno dwaj najpopularniejsi w tej chwili golfiści w USA. Prezydent przygotowuje się do meczu z Tigerem Woodsem, Paweł Gąsior rozpoczął właśnie golfowy sezon na Florydzie – organizując IX Polonia Open. W Port St.Lucie jest od kilku dni ponad 200 Polaków, którzy od niedzieli 8 lutego do soboty 15 grają w tenisa i golfa. Tych drugich jest znacznie więcej i nic dziwnego, bo najpopularniejsze w tej chwili golfowe zawody polonijne mają już rangę Mistrzostw Świata! Patronat Senatu RP tradycyjnie opiekującego się Polonią Świata sprawił, że żarty się skończyły: prawdziwe medale, puchary i jak najbradziej prawdziwy patronat Żywca. Gigantyczna praca nowojorskiego klubu PAGA sprawia, że tak jak w ostatnich latach miejsc jest zdecydowanie mniej niż chętnych.
Czy przyjedzie mieszkający tuż obok Woods tego nie wiadomo, bo kilka dni temu urodził mu się syn no i jak już napisałem na początku korespondencji przygotowuje się do meczu z Prezydentem.
Jakie atrakcje czekają w ośrodku szkolenia PGA gdzie rozgrywane są zawody?
Setki! Od kabaretu Ani Mru-Mru po nocny turniej pitch and put, wielki mecz polo i … kąpiele oceaniczne temperatura przekroczyła, bowiem 80 stopni. Ile to jest po naszemu? Nie wiem, ale jest gorąco.
Słowo o faworytach.
Raczej na pewno wygrają juniorzy. Mieszkający na stałe z rodzicami o 40 mil stąd Mateusz Jędrzejczyk i kilku innych juniorów z Grzesiem Zielińskim na czele. Cichym faworytem jest Alex Kleszcz obecnie amerykański student, jak zawsze w towarzystwie taty. A więc raczej młodzi niż starzy. Chociaż silna grupa z Chicago twierdzi, że tanio skóry nie sprzedadzą.